Sakarya’da elektrikli ve hibrit araç parçası üretecek

Otomobiller için orta konsol üreten Ecoplas, elektrikli ve hibrit araçları radarına aldı. Sakarya’da 50 milyon liralık yatırımla yeni bir tesis açan şirket, 300 yeni işçi alımına hazırlanıyor. Yeni istihdamla 2021 yılında elektrikli ve hibrit araçlarda kullanılan; BMS (Akü Yönetim Sistemi), anten, USB, wireless charging gibi elektronik aksamların üretimine başlamayı hedefliyor. Sakarya’da açılan tesisin hibrit araç üreten Toyota Adapazarı ve Bursa Oyak Renault tesislerine yakınlığı, yeni dönem müşterileri hakkında da ipuçları veriyor.

Ecoplas, hedefe elektrikli ve hibrit araç parçası üretimini koydu

Ecoplast Başkanı Yazıcı açıkladı:

Hedeflerinin elektrikli araçlar için bu tür parçalar üretmek olduğunu söyleyen Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, 2021 yılında elektrikli araçlar için elektronik komponent üretimine de başlayacaklarını söyledi.

Ecoplast hakkında:

10 yıl önce kurulan Ecoplas Otomotiv, önce Gebze ve ardından Sakarya’da açılan iki fabrikasında 900 çalışanı ile 50 milyon euroluk ciro ve 25 milyon euroluk ihracat üretiyor. Halen yollardaki araçlar için orta konsol gibi parçalar üretiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz