Ruslar Türkiye’de ekonomik hafif ticari araç üretecek

0

 

GAZ TİCARİ ARAÇLAR’IN EKONOMİK HAFİ TİCARİ ARAÇ MONTAJLAYACAĞI SAKARYA’DAKİ TESİS 2 ARALIKTA AÇILIYOR

 

Rusya’nın en önemli ticari araç markalarından olan Gaz Ticari Araçlar’ın Sakarya Fabrikası, Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak ve Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün de katılımıyla 2 Aralık tarihinde düzenlenecek törenle üretime başlayacak.

Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Türkiye operasyonlarına tekrar başlayan Gaz, Sakarya’daki fabrikasında “GAZelle Business”modelini üretecek.

Sakarya’da kurulan fabrika, iç pazara olduğu kadar ihracata yönelik araçlar da üretecek

 

2013 YILI SATIŞ HEDEFİ 2500 ADET

Mersa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gören, Türkiye'nin ticari araç pazarının “Sakarya’da öz sermayemizle montaj üretim hattı kuruldu. Burada montajlanacak araçlar yurtiçi ve yurtdışı pazarlara Türkiye’den ulaştırılacak. Kuzey Afrika ve Avrupa’yı öncelikli pazarımız olarak görüyoruz. Gaz, klasikleşen Rus malı sağlamlığı, zor şartlarda sergilediği üstün performansı ve uygun fiyatı ile özellikle büyümek isteyen küçük işletmelerimizin tercihi olacaktır. 2013 yılı için belirlenen satış hedefimiz iç pazar ve ihracat olarak toplam 2 bin 500 adet” şeklinde konuştu.  

 

RUSYA'DA TİCARETİ GAZelle TAŞIYOR

Rusya hafif ticari araç pazarında yüzde 52’lik paya sahip olan GAZelle Business, Pick-up olarak tek kabin kısa şasi, tek kabin uzun şasi, çift kabin kısa şasi,çift kabin uzun şasi ve 9.5 m3 hacimli panel –Van olmak üzere  5 ayrı model ve 9 değişik seçenekle piyasaya sunulacak. 

 

Önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye koşullarına uygun olarak geliştirilmiş yeni modellerin de üretimini gerçekleştirecek olan” GAZ Ticari Araçlar Türkiye” GAZelle Business Hafif Ticari Araçların düşük yakıt ekonomisi ve 1.660 kg yük taşıma kapasitesi sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here