Rus ticari araç markası, Türkiye’de büyüyor

 

 

Rusların en büyük ticari araç markası GAZ Ticari Araçlar Türkiye, bayi ağını genişletiyor. Şirket son olarak Samsun, Konya ve Eskişehir'de açtığı yeni bayilerle yetkili servis sayısını 35’e, yetkili satıcı sayısını ise 13’e yükseltti. 

Türkiye’de büyüme kararı alan Rusya'nın en önemli ticari araç markası olan GAZ için Mersa Otomotiv, Aralık ayında Sakarya'da 15 milyon euroluk yatırımla montaj fabrikası açmıştı.

Bu yatırımla ve başlatılan yerlileştirme çalışmaları ile hafif ticari araç pazarının en önemli aktörlerinden olmayı hedefleyerek, Türkiye’deki pazar payını günden güne artıran Gaz Ticari Araçlar Türkiye, yılsonunda 25 yetkili satıcı ve 41 yetkili servise çıkarmayı hedefliyor.

 

Gaz Ticari Araçlar Türkiye Genel Müdürü Cengiz Tiryakioğlu, “Satış sonrasında ise Diyarbakır'dan Erzurum'a, Erzurum'dan Artvin'e kadar bir ağ kurmak istiyoruz. Türkiye'nin büyük illeri, orta büyüklükteki illeri ve geçiş güzergâhındaki iller de dahil olmak üzere büyük bir yapıyı kurmak için çalışıyoruz” diye konuştu. 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz