Romanya yollarında 1000 Ford kamyon

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, Doğu Avrupa’daki en önemli pazarlarından biri olan Romanya’da 1000’inci kamyonunu; Bükreş’te distribütörü Cefin Trucks’ın düzenlediği bir törenle müşterisine teslim etti.

Gerçekleştirilen törende konuşan Ford Trucks Uluslarararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman; “Ford Trucks olarak, 2 yıl gibi kısa sürede Romanya’da ağır ticari segmentinde %8 pazar payına ulaştık. İnşaat segmentinde %27’lik pazar payıyla lideriz. Ayrıca, yol kamyonu segmentinde %24’lük pazar payımızla ikinciyiz.” dedi.

Ağır ticari sektöründe gerek mühendislik tecrübesi gerekse de 60 yıllık mirası ile global rekabette öne çıkan Ford Trucks, Doğu Avrupa’daki önde gelen ihracat pazarlarından Romanya’da 1000’inci kamyonun teslimatına imza attı.

28 Kasım Perşembe günü Bükreş’te gerçekleştirilen törene Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman ve Orta ve Doğu Avrupa Bölgeler Müdürü Selim Yazıcı katıldılar.

Romanya’da inşaat segmentinde pazar lideri

Romanya pazarına ilk kez Mayıs 2017’de distribütör ataması gerçekleştirerek girdiklerini belirten Ford Trucks Uluslarararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman; “Romanya gerek AB üyeliği ile birlikte hızla gelişen ekonomisi; gerekse de inşaat sektöründeki yeni projeler ve devletin yatırım destekleri ile odak pazarlarımızdan biri konumunda. ‘2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY)’ ödüllü çekicimiz F-MAX burada çok önemli bir rol oynuyor. Şu an Romanya’nın tüm büyük şehirlerinde yapılanmamızı tamamlamış bulunuyoruz. Tam 12 lokasyonda satış ve satış sonrası servis hizmeti ile yedek parça tedariki sunuyoruz. 2019 sonunda bu sayı 14 lokasyona ulaşacak. Tüm bu çalışmalar ve yoğun emeklerimiz sonucunda, 2 yıl gibi kısa bir sürede Romanya’da ağır ticari segmentinde %8 gibi önemli bir pazar payına ulaştık.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz