Renault’tan geleceğin şehir otomobili

Renault, Twin’Run modelini 71’inci Monaco Grand Prix’sinde gözler önüne serdi. Monaco’daki topluluk, Renault’nun motor sporları tarihini kutlamak üzere organize edilen takip yarışında üç yarış otomobilini izleme fırsatını elde etti. En önde giden Twin’Run’ın direksiyonunda Başkan Carlos Tavares, ardında F1 yıldızı Charles Pic’in kullandığı Clio V6 ve en sonda da Maxi 5 Turbo aracı ünlü sürücüsü Jean Ragnotti ile yer aldı.

Doğrudan motor sporları yarışlarından alınan tübüler bir şasi ve Mégane Trophy’den alınan 320 beygirlik V6 motora sahip olan Twin’Run bir yarış otomobili olmasının yanında tıpkı ikizi Twin’Z gibi şehir otomobili genlerini taşıyor.

Twin’Run konsept otomobili Renault’nun gelecekteki şehir otomobillerinin sahip olacağı stil konusunda ipuçları veriyor.

Kompakt ve dinamik bir gövdeye sahip Twin’Run’ın kapılarda yer alan “5” rakamı 1980’lerin sembol halini almış ralli otomobili olan R5 Turbo’ya atfen kullanılmış.

Twin’Run kalbinde, yollarda Laguna, Espace ve Latitude’ün ve yarışlarda Mégane Trophy’nin kullandığı Renault-Nissan Ortaklığının ürünü olan V4Y motor yer alıyor. Arka aks merkez hattının önüne uzunlamasına yerleştirilmiş olan 3.498 cc’lik V6 motor 6.800 1/min devirde 320 beygir güç ve 4.850 1/min devirde 380 Nm maksimum tork sunuyor. 6 ileri SADEV sequential bir şanzımanla ve sınırlı kaymalı bir diferansiyel ile birlikte kullanılan bu V6 motor Twin’Run stabilitesini ve virajlardaki yol tutuşunu arttırıyor.

Kabinine bakıldığında kapı panellerinin ve konsolunun “Alcantara benzeri” süet ile kaplı olması dikkat çeken otomobilin vites kolu hızlı vites değiştirmeye imkân tanıyacak şekilde konumlandırılmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz