Renault’nun yeni SUV’una Euro NCAP’ten 5 yıldız

2017 - Renault KOLEOS - EURONCAP

 

Yeni nesil teknolojik sistemlerin standart donanımda olduğu açıklanan Renault’nun yeni D segmenti SUV aracı zorlu EuroNCAP testlerinden en yüksek puanları alarak, kendini gösterdi.

Yeni KOLEOS ile Euro NCAP testlerini tamamlayarak yetişkin yolcu korumasında yüzde 90, çocuk yolcu korumasında yüzde 79, yaya korumada yüzde 63 ve güvenlik desteğinde yüzde 75 puan aldı.

Özellikle şiddetli bir çarpışma durumunda kabini korumak için motor çerçevesinde elastik limiti yüksek çelik, yolcu güvenlik hücresinde de yüksek dayanımlı çelik kullanıldı. Darbe tipine ve yolcunun araç içindeki konumuna göre açılan iki adet ön hava yastığı, önde oturanlar için iki adet yan göğüs/omuz hava yastığı, iki adet perde hava yastığı, boyun incinmesini önleyen ön ve arka baş destekleri, emniyet kemeri altından kaymayı önleyen ön koltuklar ve çocuk koltukları için arka koltuk Isofix bağlantı yeri, araçta sunulan güvenlik ekipmanlarının arasında yer alıyor.

Renault Koleos güvenlik testlerini başarıyla geçen standart donanımıyla öne çıktı.

Aktif güvenlik söz konusu olduğunda, yeni KOLEOS’un standart ekipmanları olan elektronik denge kontrolünü (ESC), elektronik fren güç dağılımını ve yokuş kalkış desteğini bir dizi en son teknoloji sürücü destek sistemi tamamlıyor (ADAS).

Tüm bu özelliklere R-LINK 2 tabletten erişilebiliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz