Renault’nun en iyi 12 tedarikçisinden biri Türk şirket oldu

 

 

Fransız otomotiv üreticisi, birlikte çalıştığı yan sanayiciler arasında firmaların büyüklüklerinden, ülkelerinden ve faaliyet alanlarından bağımsız olarak, 2012 verilerine göre kalite, inovasyon ve kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) alanlarında kendi önceliklerini göz önüne alınarak 12 en iyi tedarikçisini belirledi. Geçtğimiz günlerde Fransa'da yapılan törenle ödüllendirilen en iyi 12 yan sanayi şirketinden biri de Türk şirket ESTAŞ oldu.

Renault ödüllerinin sekizi Kalite dalınrda dağıtıldı.

BU ödülleri alanlar,

-Faital (hoparlör)

-Sanden Corporation (kompresör)

-Axson France SAS (yalıtım ve sızdırmazlık malzemeleri)

-Gris Decoupage (bilyalı rulmanlar)

-Componente Auto S.A (viraj demirleri)

-Denso Manufacturing Argentina SA (klima sistemleri)

-Hanjoo Metal CO (jantlar)

şirketleri oldu. 

 

BorgWarner Şirketi de geniş ürün yelpazesinde (motor sistemleri, şanzıman parçaları, distribüsyon sistemi, motor sızdırmazlık contaları, hava besleme ve egzoz aksamları) gözlenen dikkate değer kalite standartları nedeniyle özel ödüle layık görüldü.

 

Fransız markanın inovasyon ödülü ise tek şirkete gitti. Bu yılki İnovasyon Ödülü R-Link Teknolojisini geliştiren ATOS firmasına verildi.

Üç adet kurumsal sosyal sorumluluk ödülü ise biri Türk üç şirkete verildi:

-Eksantrik mili üreticisi ESTAŞ, Sivas’daki fabrikasında sosyal ve çevresel kriterlerle ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı bu ödülü kazandı. 

-Borda Viva, otoparklarda bekletilen yeni araçları doluya karşı koruyucu file üretimi yapıyor.

-The Dow Chemical Company (cam ve güvenlik yapıştırıcıları) sürdürülebilir geliştirme konusunda elde edilen sonuçlar için.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz