Renault üretimi kısıyor, elektrikle büyüyecek

Renault’un yeni CEO’su Luca de Meo, bugün açıklanan Renaulution stratejisi ile üretim rakamlarını düşürüp, maliyet tasarrufu hedefine odaklanıldığını ilan etti. Türkiye gibi ülkelerde rekabet gücünün artması hedeflenirken; De Meo, geçtiğimiz Temmuz ayında devraldığından bu yana yaptığı ilk strateji güncellemesinde; otomobil üretiminin 2019 yılında ulaştığı 4 milyon adetten 2025’te yaklaşık 3,1 milyona geriletileceği dile getirildi.

Renault ayrıca maliyet tasarrufu hedefini 2023 yılına kadar 500 milyon Euro artırarak 2,5 milyar Euro’ya çıkardı; 2023 yılına kadar faaliyet marjlarını kademeli olarak artırarak yüzde 5 hedefledi.

Eski CEO Carlos Ghosn, 2017 yılında küresel olarak otomobil satış hacimlerinin artışına dayanan stratejide Renault için daha fazla üretime odaklanmış iken; bugün de Meo yön değiştirdi.

Daha önce Volkswagen Grubu Seat markasını başında bulunan İtalyan de Meo, yeni lansmanların özellikle elektrikli araçlarda yoğunlaşacağını söyledi. De Meo artırılmış verimliliğin gelecekteki ürün grubunu teknolojiye dayalı, elektrikli ve rekabetçi olarak besleyecek açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz