Renault Scenic’e bir makyaj daha

 

 

 

Renault Scenic ailesi yenileniyor

Fransız otomotiv devi Renault, önümüzdeki aylarda piyasaya sunacağı yenilenen MPV modellerini tanıtmaya başladı. Markanın geniş iç mekan sunan tek hacimli modelleri Scénic ve Grand Scénic, Renault’nun yeni marka kimliğini taşıyan ön tasarımıyla yenilendi.

Scénic gamında kendini kanıtlamış 1.5 dCi 110 bg dizel motoru 6 ileri manuel ve EDC versiyonlarının yanı sıra, 1.6 16v 110 bg benzinli motoru da yer alacak.

Renault'un araç içinde internet bağlantısı da olan R-Link teknolojisi, bu model gamında da sunulacak. 

NELER YENİLENDİ?

Araçtaki en büyük yenilik dıştan bakıldığında ön görünümde kendini hemen belli ediyor. Fransız marka bu değişkiliğin odağına kendi logosunu yerleştirmiş. Artık Renault logosu daha büyük ve yeni ön panjuru vurgulayan parlak siyah bir fonun üzerinde yer alıyor.

Aracın iiçnde ise eskiden olduğu gibi ferah ve yumuşak hatlar değiştirilmemiş. Navigasyon sistemi multimedya ve özelleştirilebilir ekranlı bir TFT ekran içeriyor. Renault R-Link joystick ve dokunmatik ekranıyla sürücünün ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

430 MİLYON EURO YATIRIM YAPILAN LÜKS MODELLERİN ÜRETİLECEĞİ FABRİKADA ÜRETİLECEK

Fransız marka 1996 yılından bu yana 4 milyon 300 bin adeti bulan Scenic üretimini, 2014 yılında 430 milyon euroluk yeni yatırımın meyvelerini toplayacağı Douai fabrikasında üretiyor. Fransız şirket bu fabrkasında 2014 yılından itibaren üst gam modellerinin üretimini de gerçekleştirecek.

Kalite konusunda pek çok ödüle ve kritere sahip Douai fabrukasında üretilecek yenilenmiş Scenic ve Grand Scenic modelleri, Avrupa'ya mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı'nda gösterdildikten sonra dağılacak.

MAYISTA TÜRKİYE'DE

Aracın Türkiye pazarına sunulması ise Mayıs ayında gerçekleşecek.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz