Renault-Nissan ile Mercedes yeni 1.3 lt motor geliştirecek

0

 

Nissan'ı içinde bulunduğu finansal krizden çıkaran Renault işbirliğinin üzerinden 13 yıl geçti. Şimdi bu ittifak ile Daimler-Mercedes arasındaki işbirlikleri genişliyor.

Yeni Citan modelinin geliştirilmesi ve üretiminde işbirliği yapan gruplar, yeni A Serisi'nde de işbirliği gerçekleştirdiler. Şimdi Mercedes Renault için lüks modeller geliştirmeye katkıda bulunacak.

Paris Motor Show'da adeta elele gezen iki grubun başkanı, yaptıkları açıklama ile bunun yeni bir etabını daha başlattılar. 

 

1.3 LİTRE BENZİNLİ MOTORA OTOMATİK VİTES İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAKLAR

Renault-Nissan ittifakının CEO'su Carlos Ghosn ile Daimler CEO'su Dieter Zetsche, fuarın ilk gününde yaptıkları açıklamada, Mercedes'in motorlarındaki yakıt tasarrufunu arttırmak için 1.3 litrelik benzinli motorlarını Renault-Nissan'ın lüks markası Infiniti'nin otomatik şanzıman sistemleriyle birlikte geliştireceklerini bildirdi.

CEO'lar anlaşmanın üç şirketinde üretim ve geliştirme maliyetlerini düşüreceğinin altını çizerken; Renault-Nissan CEO'su Ghosn yeni otomatik şanzıman sistemlerinin Meksika'da üretileceğini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here