Renault Mais’te görev değişimi

Renault Mais'te görev değişimi

Renault Mais’te görev değişimi

Renault Mais, 16 yıl sonra Genel Müdürlük görevine yeni bir ismi getirdiğini ilan etti. Renault Mais’te görev değişimi
Şirkette 16 yıldır genel müdürlük görevini yürüten İbrahim Aybar, Renault Mais AŞ yönetim kurulu başkanlığına atandı. Yerine Berk Çağdaş getirildi.

Renault MAİS’teki yeni yapılanmanın açıklandığı toplantı OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, Renault MAİS Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aybar ve Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş’ın yönetiminde yapıldı.

Yeni Genel Müdür Berk Çağdaş, 16 yıllık deneyimli otomotiv yöneticisi İbrahim Aybar’dan devraldığı bayrağı daha ileri taşımak üzere Renault MAİS’te genel müdür olarak görevi üstlenmenin kendisi açısından gurur verici olduğunu ifade etti.

Çocukluğundan başlayan babasının 35 yıl Renault marka otomobil kullanması nedeniyle kendisinin otomobil markası olarak ilk önce Renault’yu tanıdığını ve otomobil kullanmayı bu Renault’da öğrendiğini anlatan Çağdaş, Renault’nun kendisi için ayrı bir değere sahip olduğunu bildirdi.

Türkiye’nin kendi kaynağını oluşturan en güçlü gruplarından biri olan OYAK içerisinde otomotiv işinin başarılarla geliştiğine değinen Çağdaş,
“Renault en önemli otomotiv markalarından biri. Aynı zamanda müşterisinin kalbine dokunan bir marka. Buna çok önem veriyorum. OYAK’ın desteği, markanın da inancı ve güveniyle, bizim görevimiz bu bayrağı daha ileriye taşımak, müşterilerimizle, bayilerimizle, iş ortaklarımızla daha karlı, daha sürdürülebilir bir şirket yaratabilmek olacaktır” dedi.

DOĞUŞ OTOMOTİV‘DEN RENAULT MAİS’E

Berk Çağdaş, bir soru üzerine, “Ben bir profesyonelim ve bir takım oyuncusuyum. Hangi takımdaysam büyük bir bağlılık ve liyakatle o takımın menfaati ve başarısı için elimden gelen her şeyi yaparım. Türkiye’nin sektördeki büyük markalarından birinde çalıştım. Rekabeti iyi biliyorum. O zaman Renault en korktuğum rakibimdi. Şimdi ise başında olduğum bir marka. Bu bana büyük keyif veriyor.” yorumunu yaptı.

Otomotiv pazarının 2016 yılı sonunda 900-950 bin civarında gerçekleşeceğini beklediklerini aktaran Çağdaş, bu sene pazar hedefleri ve yaklaşımlarında bir değişiklik olmayacağını söyledi.

Renault MAİS Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aybar da Türkiye’nin otomotiv sektörüne yön vermiş Renault’da 16 yıldır sürdürdüğü görevini vizyoner birisi olan Berk Çadaş’a devrettiğini, şirketi daha ileri götürmesi için kendisine her zaman tam destek olacaklarını söyledi.

Aybar, son çıkan kanununun da etkisiyle bu yılın otomotiv satışları açısından daha iyi bir final getirebileceğini söyledi. (AA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz