Renault, Fransa’da yeni Nissan Almera’yı üretmeye hazırlanıyor

Renault, Fransa'da Nissan üretimine başlayacak

 

1999 yılında Fransız otomotiv şirketi Renault ve Japon otomotiv şirketi Nissan arasında bir ortaklık kurulmuştu. Bu ortaklıkla birlikte 2011 yılında 200’e yakın ülkeye neredeyse 8 milyon araç satan şirketlerden Renault’nun Fransa’daki fabrikalarından birinde Nissan’ın yeni hatchback otomobili üretilmeye başlanacak.

Nissan Almera'nın boşluğunu dolduracak

Fransız gazete Les Echos’da yer alan habere göre, bu planı en erken önümüzdeki hafta resmi olarak açıklayacak olan Nissan, aynı zamanda ‘Avrupa pazarında satışa çıkacak olan yeni otomobilin üretimine Renault’un Flins fabrikasında mı yoksa Douai fabrikasında mı başlanacak?’ sorusuna açıklık getirecek.

Yılda 80 bin adet üretilecek otomobil, Avrupa’da 2014 yılında satışa çıkacak ve Batı Avrupa’da satışı 2006 yılında durdurulan Nissan Almera’nın halefi olacak.

Nissan’ın daha önceki planlarında yeni hatchback otomobilini İngiltere’nin Sunderland kentindeki fabrikada üretilmesi yer alıyordu ancak geçen ay Infiniti’nin premium kompakt otomobilini İngiltere’de üretmeye karar veren Nissan, hatchback otomobilin üretimini Fransa'ya kaydırmak zorunda kaldı.

Henüz adı belli olmayan otomobil Nissan’ın Fransa’daki ilk üretimi olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz