Renault F1 ekibi geliştirdi; çok ‘çekici’ olmuş!

Renault Trucks ve Renault Sport bu özel kamyonu üretmek için uzmanlıklarını birleştirdi. F1 Renault Sport yarış ekibinin ikonik rengi olan Sirius sarı renkli bu özel seri, 99 araçla sınırlı.

Renault Trucks, Renault Sport Racing ile çekici sınıfının amiral gemisi olan bu aracın tasarımını birlikte hayata geçirdi. Bu araç Fransa’da bulunan Bourg-en-Bresse tesisinde üretildi.

‘Sarı çekici’ sadece 99 kişiye üretilecek

Zarif ve sportif bir görünüme sahip bu sınırlı seri, Renault Sport modellerinin grafik kimliğini oluşturan sarı ve siyah renklere sahip. Ancak Sirius sarı sadece Renault Sport Racing Formula 1’in ikonik rengi olarak kullanılıyor.

Sarı ile siyah kontrastın farklı dokuları ve tonları: Renault Sport yan aynalar, Renault logo ve radyatör ızgarası gibi yerlerde parlak siyah kullanıldı. Aracın sportif tasarımını vurgulamak için, sarı ve siyah kontrastlar yanlarda, gölge olarak yer aldı. Bu sınırlı serinin her bir aracında bir siyah kimlik plakası var.

Yarış koltuklarına oturup yük taşınır mı?

Kabin özel olarak tasarlanmış, ekipmanın üst kısmına ve dış cepheye uygun sarı ve siyah renkler burada da hakim durumda. Recaro yarış koltukları ve direksiyon simidi siyah ve sarı dikişle kaplı. Yatak ve yer paspası, panoramik gösterge panosu, havalandırma ızgaraları sarı ile çerçevelenmiş. Ve spor görünümünü tamamlamak için, emniyet kemeri sarı bir manşon ile donatılmış.

Renault Sport yarış keyfi ve performansı artırmayı ama tasarımla da bunu öne çıkarmayı önemsiyor. Tamamen düz bir zemine sahip aracın kalbinde 13 L, 520 hp motor yer alırken Optidriver otomatik şanzıman gücü yola aktarıyor.

Hafif ticari araç satışlarında marka marka son durum: 2018 Ocak-Haziran

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz