Renault Clio platformunda küçük şehir SUV’u geliştirdi

 

2012 yılında satışlarının yüzde 50'den fazlasını Avrupa pazarları dışına kaydırmayı başararak, büyük zararlardan paçayı kurtaran Renault, yine asıl pazarı Avrupa olacak yeni bir konsept geliştirdi.

Captur adı verilen yeni crossover, yüksek sürüş pozisyonu, geniş ve bütünlüklü bir iç alan ile hatcback bir aracın şehir içi kıvraklığını birleştirdiğ iiddiasıyla ortaya çıkıyor.

Clio'nun yenilenmesinin ardından gelen Captur, Laurens Van den Acker öncülüğünde Renault'nun tasarım atılımındaki bir sonraki adımı oluşturuyor.

Renault Captur da seri üretimdeki yeni Clio gibi kişiselleştirme özelliğine sahip olacak. Orijinal iki tonlu renk seçenekleriyle tavan ve sütunlar karoserinin geri kalanından ayrışıyor.

Captur ilk donanım seviyesinden itibaren eller serbest Renault Card sistemi, yokuşta kalkış destek sistemi, ve arka park sensörleridahil bir üst segmentin ekipman özelliklerine sahip olacak.

İnternet bağlantısına sahip ön konsola entegre dokunmatik ekranlı yeni Renault R-Link multimedya tablet Captur'de sunulan teknolojiler arasında yerini alıyor. Altı hoparlör, Bluetooth® bağlantısı, audio-streaming ve Arkamys® Hi-Fi ses içeren bir sistem de içeriyor.

Captur, yeni Clio ile aynı platformda tasarlandı. Renault'nun İspanya'nın Valladolid kentindeki tesislerinde üretilecek ve Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz