Renault Captur rekabetçi fiyatla B crossover pazarında yerini aldı

 

 

 

 

 

Renault'nun yeni Clio ailesinin MPV, SUV ve ve otomobil karışımı yeni modeli Captur yola çıktı. Clio'dan 6 santimerte daha uzun, sürüş lüksekliği ise 10 santimetre daha yüksek olan yeni Captur Scenic ile aynı yüksekliğe sahip.

Captur, fermuarlı koltukları, kapılar, torpido, arka kapı cepleri, koltuk aralıkları gibi değişik alanlarda 27 litrelik ekstra saklama alanları sunuyor. Bu içerideki ekstra saklama alanları, çekmece stili torpido gözü, lastiklerden yapılma arka koltuk cepleri, iki koltuk aralğında mobil kaplar gibi ilgi çekici yeniliklere sahip.

Arka koltuakları da önler gibi kızaklı. Daha çok bagaj alanına ihtiyaç varken, öne kaydırılarak 455 litrelik bir alan yarataılabiliyor. Normal kullanımad bagaj hacmi 377 litre.

 

 

Renault, yeni dönem büyüme formulünü B hactback, SUV ve MPV karışımı yeni modeliyle genişletiyor.

Fransız markanın Baştasarımcısı Van Dan Ackerd'ın  Clio ile başlattığı hareketli ve oyunlu dış tasarım, piano black materyal ile iyice vurgulanıyor. Artık sis farlarının çevresinde ve ızgara çevresinde kontrast kontur şeritler göze çarpıyor.

 

Arizona turuncusu adı verilen lansman rengi, platformunu aldığı Clio'ya göre daha kaslı yapısı, iri tekerlekleri ve istenilen renkte alınabilen jantları dış tasarımdaki farkı ortaya koyan unsurlara ekleniyor.

İçeride ise "easy life" adı verilen çekmece tarzında açılan 11 litre hacimli torpido gözünün katkısıyla 27 litreye ulaşan saklama gözleri dikkat çekiyor. Tabii bunlara bir de fermuarlı koltuk kılıflarını eklemeliyiz. Tabii ki opsiyonel… Bu kılıfları isterseniz çamaşır makinesinde yıkayabilir, güneşte veya kurutma makinesinde kuratularak ve hatta isterseniz ütülenerek de tekrar kullanabilir. İsteyen ikinci üçüncü renk koltuk kılıfları edinerek, aracının iç ortamını değiştirebilir…

Bagaj zemin halısı da çift taraflı. Bir yanı halı olan malzemnin diğer yanı plastik. Bagajı kullanınm amacınıza göre ustediğiniz tarafını serebiliyorsunuz.

 

CAPTUR MOTOR YELPAZESİ

Benzinli motorlar

– Turbo 90 bg S&S (0.9 litre): 4.9 litre/100km 114g CO2/km

– 1.2 Turbo EDC 120bg: 5.4 litre/100km 125g CO2/km

 

Dizel motorlar 

– 1.5 dCi 90bg S&S: 3.7 litre/100km / 96g CO2/km 

– 1.5 dCi EDC 90bg (2013’ün son çeyreğinden itibaren satışa sunulacak)

 

CAPTUR FİYATLARI

Renault Captur modelini 0.9  litrelik düz vites Touch donanım seçeneğiyle 41.990 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı.

1.2 litrelik Icon versiyon için açıklanan fiyat 46.490 lira olurken, Touch donanım 1.5 litrelik 90 beygir gücündeki dizel motorla 47.990 liradan satılıyor.

1.5 litrelik dizel motorun Icon otomatik versiyonu ise 51 bin 490 liralık etikete sahip olacak.

Aracın tavan renginin ayrı olması için 800 liralık ek ödeme isteniyor. Metalik boya için de istenen fark aynı; 800 TL.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz