Renault, B-Crossover rekabetinde..

 

Global markalar satışlarını artırmak için her geçen gün yeni segmentler yaratıyor. B-Crossover segmenti de Nissan Juke, Chevrolet Trax, Opel Mokka gibi modellerin pazara çıkmasıyla hızlı bir  çıkışa geçti. Avrupa’da 2012’de yaklaşık 257 bin satılan ve bu yıl yeni  girişleriyle 2 katına çıkması beklenen segmente Renault da “Captur” modeliyle adım attı. B-Crossover araçların  hem genç ailelerin hem de bekarların ihtiyaçlarını karşılayan bir segment olarak daha da büyümesi öngörülüyor. Captur’un ardından bu yıl Peugeot 2008, Ford Ecosport ve Fiat 500X de satışa çıkacak.

B sınıfında yenilik

Captur’un lansmanında konuşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar “keşif” temasından ilham alan aracın büyük tekerlekleri, yerden yüksekliği, geniş tekerlek izi ve eğimli ön camıyla bir MPV, SUV ve hatchback karışımını ortaya koyduğun söyledi. Aybar şöyle devam etti:

“Captur, çok sayıda kombinasyona sahip çift tonlu gövde rengi, farklı jant renkleri, açık ve koyu iç ambiyansı, farklı renk ve desende döşeme seçenekleri sayesinde geniş bir zevk ve istek yelpazesine hitap edecek. Yeni Clio’dan çok az daha uzun araçta ön panele entegre Renault R-Link multimedya tablet yepyeni bir bağlantı düzeyine erişimi mümkün kılıyor.”

B-Crossover’ın Türkiye için de yini bir segment olduğunu söyleyen Aybar aracın pazardan ne kadar pay alacağının 2013 sonunda belli olacağını belirtti. Aybar mayısta araç satışlarının nisandaki 72 bin adetler seviyesinde olmasını beklediklerini vurguladı.

Cimri motorlar

Captur’un mevcut benzinli motorları arasında 0.9 lt Turbo 90bg,  1.2 Turbo EDC 120bg yer alıyor. 1.2 Turbo EDC 120bg motor ilk kez  sıra dışı bir sürüş konforu sağlayan EDC (Çift Kavramalı) vites kutusu ile birlikte sunuluyor. Dizel 1.5 dCi 90bg Stop & Start motorunun tüketim değeri ise sadece 3.7 litre/100km. Captur’ün 1.5EDC versiyonu 2013  son çeyreğinde gelecek. Araç ,  41.990TL’den başlayan fiyatlarla Touch ve Icon olmak üzere 2 farklı donanım seviyesiyle bugünden itibaren satışa çıktı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz