Rallinin büyük kaybı

Rallinin büyük kaybı

Emisyon skandalının etkilerinden kurtulmak için yaptığı stratejik hamlelerin ardından maliyet kesintisi yapmak isteyen Volkswagen, 2017 sezonunun bitmesiyle birlikte dünya ralli şampiyonasından çekileceğini açıkladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Volkswagen markası Ar-Ge Müdürü Frank Welsch, markanın ciddi mali sorunları olduğunu açık bir şekilde dile getirdi.

Üst düzey yöneticilerin ve işçi liderlerinin de desteklediği maliyet kesintileri, 18 Kasım’da düzenlenecek olan denetleme kurulu toplantısında da konuşulacak ve markanın gelecekte yapacağı harcama planları onaylanacak.

Volkswagen markasının bu kararından bir hafta önce yine Volkswagen Grubu çatısı altındaki lüks marka Audi de Dünya Dayanıklılık Şampiyonası ve Le Mans 24 Saat yarışlarından çekildiğini açıklamıştı. Audi bu kararı tamamen elektrikli araçların yarıştığı Formula E’ye odaklanmak adına aldığının da altını çizelim.

Çalışanlar ne yapacak?

Şampiyonadan çekilecek olan Volkswagen 200 adet Volkswagen Motorsport çalışanının ise işini koruyacağına söz vermişti. Bu doğrultuda marka, çalışanlarını ya yeniden organize edebilir ya da görevlerini Skoda gibi kardeş yarış takımlarına taşıyabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz