Prins’in yeni LPG dönüşüm sistemi Türkiye’de

 

 

 

Prins Direct Liquimax İpragaz Türkiye'de 

Direkt enjeksiyonlu motorlar için geliştirilen dünyanın ilk direkt/sıvı enjeksiyonlu LPG dönüşüm kiti Direct Liquimax Türkiye'ye İpragaz ile geldi. 

Prins'in Direct Liquimax sisteminin, diğer sistemlere oranla; yakıtta yüzde 45 ve partikül emisyonunda da yüzde 90 tasarruf sağladığı açıklandı. Prins’in Türkiye distribütörü İpragaz’ın 165 yetkili bayisinde montajı gerçekleştirilebilecek Direct Liquimax sistemi, TSI gibi yüksek teknolojili direkt enjeksiyonlu motorların dönüşümüne hiçbir tadilat gerektirmemesiyle çözüm sunuyor.

 

Motorda tadilat yapılmıyor, benzin sistemi kullanılıyor

Yeni nesil direkt enjeksiyonlu motorlara yönelik Prins’in Direct Liquimax çözümü, oktanı benzinden daha yüksek oyan LPG'nin bu tür motorlanr içinç daha verimli bir çözüm olduğuna dayanıyor. Yani bu motorlarda, sıvı LPG en ideal yakıt konumunda. Sıralı LPG sistemlerinde tasarruf oranı yüzde 34 civarında. Direct Liquimax’ta, yakıtta yüzde 45 tasarruf, partikül emisyonunda da yüzde 90 azalmanın söz konusu olduğu belirtildi. Ayrıca Direct Liquimax’ın montajı önemli bir motor tadilatı gerekmiyor. Sistemde LPG sıvı hale dönüştürülerek, aracın benzin sistemi kullanılıyor. Her araç ve modele özel olarak, ECR standartlarına uygun olarak üretiliyor.

 

DIRECT LIQUIMAX

Dünyada ilk kez motor üzerinde delme ve tadilat işlemi gerektirmeden LPG dönüşümünü gerçekleştirmeye olanak sağlayan Prins Direct Liquimax sistemi sektörde yeni bir devir olarak tarif ediliyor. 

LPG’yi motora sıvı olarak aktardığı için aracın performansını da yükselten Direct Liquimax; benzin ile LPG’li kullanım arasındaki farkı ortadan kaldırıyor.

Direct Liquimax sistemi, modifiye edilmiş yüksek basınç yakıt pompası sayesinde, sıvı LPG’yi yüksek basınç altında silindirin içine enjekte etmek üzere benzin sisteminin yakıt enjektörlerini kullanıyor. Böylece sistem montajı sırasında, emme manifoldunun delinmesi gibi tadilatlara gerek kalmıyor. Ayrıca orjinal benzin enjeksiyonyla eşdeğer teknolojide olan sistem sayesinde Direct Liquimax, mevcut elektronik düzen ve bileşenlerden de maksimum derecede faydalanılmasını sağlıyor.

Direct Liquimax sistemi, Hollanda’da her araç ve motorun teknik özelliklerine göre özel olarak geliştiriliyor. 

 

Dünyada Prins Teknolojisi

Araçlarda, 4, 5, 6 ve 8 silindir, turbo ve kompresörlü motorlara başarı ile uygulanan Prins otogaz sistemleri, özellikle üst sınıf araç kullanıcıları tarafından tercih ediliyor. 

Dünyanın en büyük LPG sistemleri üreticileri arasında yer alan Prins, farklı ülkelerde, Honda, Ford, Chrysler, Jeep, Toyota, Volkswagen ve Volvo gibi markaların fabrika çıkışlı LPG ve CNG’li araçları için kitler üretiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz