Polen filtresi ne işe yarıyor ve ne zaman değişmeli

0
18

Otomobilin iç mekanında hava kalitesini doğrudan etkileyen, bakım aralıklarında liste başı olan polen filtresi oldukça önemli. Bahar aylarında bitkiler arasındaki etkileşim sonucu ortaya çıkan polenlerin, otomobil içerisine girmesini önlüyor; yollarda ya da şehir içinde ortaya çıkan toz ve partiküllerin yine araba içerisine girmesine engel oluyor. Polen filtresi fiyatı çok yüksek olmayan, faydaları çok olan bir ürün. Polen filtresi değiştirilmezse ne olur? Camların buğulanması polen filtresi ile ilgili mi?

polen filtresi

Değişimi geciktirilen polen filtreleri üzerinde zamanla biriken polen, toz, partiküller; böcek tortuları ve hatta ağaç yaprakları, havalandırma sisteminin verimsiz çalışmasına neden olurken, kötü kokulara da sebep oluyor. Camların buğulanmasına da yol açarak sürüş güvenliğini etkileyen eskimiş polen filtreleri; astım, alerjik rinit, lejyoner hastalığı gibi rahatsızlıklara davetiye çıkarıyor.

Borusan Otomotiv Yetkili Servisi BemCar Otomotiv, her periyodik bakımda veya her mevsim başlangıcında; orijinal ekipmanlarla polen filtresi değişimini öneriyor. BMW otomobillerinde kullanılan Mikro Filtre, polen filtresi üzerinde geliştirilmiş olan karbon alaşımlarıyla birlikte ince parçacıklar için % 70’e kadar filtre kapasitesi sağlarken; parçacık boyutuna bağlı olarak % 99,5 filtre kapasitesi elde ediyor. Bunun yanı sıra Mikro Filtre Yüksek filtre kapasitesi (mekanik ve elektrostatik) özel bir ince toz yapıya dayanıyor.

Polen filtresi fiyatı marka ve modellere göre değişiyor, bakım kalemleri arasında yağ fitresi, hava filtresi gibi ürünlerle set olarak da alınabiliyor. Ürün özelliğine göre faydaları daha geniş bir alanda ortaya çıkabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here