Pokemon Go otomobile bindi

Son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Pokemon Go çılgınlığı tam gaz devam ediyor. Ülkemizde henüz resmi olarak sunulmayan ancak farklı yollarla indirilmesi mümkün olan Pokemon Go’da oyuncular kendini 2001 yılında hayatımıza giren Pokemon çizgi filmindeki karakterlerden biriymiş gibi hissediyor. Artırılmış Gerçeklik teknolojisiyle gerçek hayatta karşınıza çıkan pokemonları, poketoplarıyla yakalayıp sahip olabiliyorsunuz. 5’inci seviyeye geldikten sonra diğer oyuncularla pokemonlarınızı savaştırabiliyorsunuz. Oyunda yürüyerek pokemon bulmanın yanı sıra Pokestop’lardan çıkan yumurtalarla da pokemon sahibi olabiliyorsunuz. Ancak bunun için yapmanız gereken en önemli şey en az 2 km en fazla ise 10 km yürümek!

İşte temelinde yürümenin olduğu bu oyun yeni iş kollarının da ortaya çıkmasına sebep oldu. Amerika’nın Teksas eyaletinde bir girişimci kurduğu taksi filosuyla saati 20 dolardan pokemon oyuncularını şehirde dolaştırarak pokemon bulmalarına yardımcı oluyor. Böylelikle, oyuncular kendi araçlarıyla pokemon arayarak kaza riskine girmemiş oluyor.


Araç kullanırken Pokemon Go oynamamak gerekiyor

İlerleyen günlerde resmi olarak indirilebilecek olan Pokemon Go’nun ülkemizde de yeni iş kolları açıp açmayacağını ise zaman gösterecek.

Hazal ORTA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz