Peugeot’dan iki yenilik

Temmuz sıcağının üzerine ağustos ayına yeni kampanyaların yanı sıra yeni model sunumlarıyla hazırlanan otomotiv şirketlerinden biri de Peugeot.

Fransız şirket ağustos ila birlikte biri yeni 2008, diğeri ise yeni 208 ailesine 1.2 PureTech EAT6 kombinasyonu olmak üzere iki yeniliği Türkiye yollarına çıkarıyor.

Yeni Peugeot 2008, başarılı performansını daha ileriye taşımak üzere SUV tasarımını güçlendirerek iddialı ve çekici bir görünüm ile dikkat çekiyor.

Ayrıca teknolojik içerik ve yeni motor seçenekleri anlamında büyük değişikliklerden yararlanıyor.


Yeni 2008 artık daha fazla SUV havasında.

Yeni Peugeot 2008’de çamurluk korumaları, dik konumlandırılmış yeni ızgarası ve kapı çıtaları sağlamlığını vurgularken Yeni Ultimate Kırmızı gövde rengi ise gücünü ve enerjisini simgeliyor. Peugeot’ya özgü “Peugeot i-Cockpit” ise, 2008’in sezgisel, keskin, esnek ve güvenli sürüş karakterini vurguluyor.


Yeni 2008 fiyatları açıklandı

Peugeot 2008 foto galeri

Grip Control adaptif çekiş kontrol sistemi, Yeni Peugeot 2008’in farklı zeminlerde sürüş kabiliyetini ve güvenliğini artırıyor. Yeni Peugeot 2008’de; Mirror Link sistemi üzerinde geliştirilen Mirror Screen ve Apple Carplay, geri görüş kamerası, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve Otomatik Park Sistemi gibi sınıfında nadir bulunan ekipmanlar da sunuluyor.


Yeni Peugeot 2008, ağustostan itibaren Türkiye’de satılmaya başlanıyor.

Peugeot’nun ödüllü motoru 1.2L PureTech, 110hp versiyonu ile yeni 2008’de EAT6 tam otomatik şanzımanla birleşerek üstün bir sürüş keyfi vaad ediyor.

Yeni 2008’in motor seçenekleri:

1.2 Puretech 110Hp EAT6 Tam Otomatik,

1.6 e-HDi ve

1.6 ETG6 olmak üzere üç farklı motor ve şanzıman seçeneği ile satılacak.


Yeni 208’e 1.2 benzinli EAT6 otomatik şanzıman

YENİ 208’E YENİ KOMBİNASYON:

Avrupa’da Peugeot’nun en çok sattığı modeli olan Peugeot 208, Ağustos ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulması planlanan EAT6 (6 kademeli Efficient Automatic Transmission) Tam Otomatik vites seçenekli 110 beygir gücündeki yeni benzinli PureTech motoru ile ürün gamını genişletiyor.

Euro 6 normlarına uygun PureTech motor seçenekleri ile Peugeot 208, yakıt tüketimi ve emisyon salımları açısından sınıfının liderliğine yerleşiyor.

Daha da dikkat çekici olarak, bu performans Peugeot’nun standartlarına uygun bir sürüş keyfi sağlayarak gerçekleştiriliyor.

Puretech motor, manuel vitesli ve tam otomatik vitesli versiyonlarında karma parkurda 4,6 litre yakıt tüketimi ve 107 gr/km CO2 salımı gerçekleştiriyor.

Bu teknolojik gelişmeler Peugeot’nun Avrupa ürün gamının CO2 emisyonu ağırlıklı ortalamasını azaltıyor ve markanın Avrupa çevre dostu markalar sıralamasında ilk üç arasında yer almasını ve PSA Grubunun da CAFE liderliğini almasını sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz