Peugeot’dan elektrikli bisiklet

Peugeot’dan elektrikli bisiklet eF01. Alternatif yakıtlı araçların varlığı her geçen gün artarken, bazı otomobil üreticileri elektrikli bisiklet konusunda da hünerlerini gösteriyor. Bu otomobil üreticilerinden biri Fransız marka Peugeot. Peugeot geliştirdiği elektrikli bisikleti eF01 ile yoğun trafikte sürücülerin sorun yaşamadan yolculuk yapmalarına olanak sağlıyor.

Fransız otomobil üreticisi Peugeot’nun 2009 yılında tanıttığı elektrikli bisikletlerinin ardından tanıtılan en yeni nesil elektrikli bisiklet eF01, markanın tasarım laboratuvarı Peugeot Design Lab’in parlak bir buluşu olarak karşımıza çıkıyor.

Peugeot-elektirikli-bisiklet-ef01_paris-otomotiv-fuari06

10 saniyeden daha kısa bir sürede katlanıp açılabilen elektrikli bisiklet bu açıdan şehir içi hayatı oldukça kolaylaştıracak gibi duruyor. Gücünü küçük lityum iyon bataryadan alan eF01, tamamen dolu şarjla 30 kilometre hızla gidiyor ve saatte maksimum 20 kilometre hıza ulaşıyor.

Peugeot’dan elektrikli bisiklet eF01

12 voltluk priz ile şarjı dolabilen elektrikli araç böylelikle ev koşullarında kolaylıkla şarj edilebiliyor. Bu arada, aracın şarjının yaklaşık 2 saatte tamamen dolduğunu da hatırlatalım. Yani, gün içinde bisikleti kullanabilmek için geceden şarja takmanıza gerek yok.

Peugeot-elektirikli-bisiklet-ef01_paris-otomotiv-fuari01

Peugeot’dan elektrikli bisiklet eF01 hem de şehir hayatına uygun

Peugeot Design Lab’in tasarım şefi Neil Simpson eF01 ile ilgili yaptığı açıklamada elektrikli bisikletin ergonomisinin optimize edilerek faydasının artırıldığına değindi. Simpson, bisikletin katlanması halinde iki tekerleğin yan yana gelerek taşımayı oldukça kolaylaştırdığının da altını çizdi.

Peugeot’nun elektrikli bisikleti eF01, 2017 yılının ilk yarısında Peugeot ve CycleEurope bayilerindeki yerini alacak. Elektrikli bisikletin fiyatı ise henüz belli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz