PeugeotCitroen Başkanı yerel gazeteye açıkladı

0

PSA YÖNETİCİSİ YEREL GAZETEYE AÇIKLADI

Avrupa'da üretim yeniden şekilleniyor. Opel'in Astra üretimini İngiltere ve Polonya fabrikalarına kaydırdığı Russelshime Citroen C5'in yeni üretim yeri olabilir.

Opel fabrikasında, Citroen C5 üretilecek.

GM kanatları altındaki Opel, PSA/Peugeot-Citroen ile şubat ayında imzaladığı ortaklık anlaşmasının yeni detayları şekillenmeye başladı. İki üreticinin hisse paylaşımıyla başlayan ortaklığın üretimdeki ilk sonuçlarından biri Opel tesislerinde Citroen C5 üretimi olacak.

Fransa Rennes'de Citroen C6 ve Peugeot 508 ile birlikte üretilen C5'in geçen yılki üretim hacmi 182 bin 500 adet olmuştu.

PSA YÖNETİCİSİ FRANSIZ YEREL GAZETESİNE AÇIKLADI

PSA'nın üretimden sorumlu isimlerinden Jean-Luc Perrard, yerel gazete Ouest France'a; C5'in artık GM fabrikasında üretileceğini ve Rennes'de C5'in üretilmemesinden dolayı oluşan kaybın telafisi için başka Peugeot veya Citroen otomobillerin üretimine başlanabileceğini açıkladı.

Ortaklığın bir diğer parçası olarak GM ve PSA; küç ük sınıftaki otomobiller Opel Corsa ve Citroen C3 üretiminde PSA'nın teknolojisini kullanırken; orta ölçekli otomobiller olan Opel Insignia, Citroen C5 ve Peugeot 508'in üretiminde GM'nin platformlarından yararlanacak.

PSA'dan bir yetkilinin verdiği bilgiye göre üç yıl önce 12 bin çalışanı olan Rennes'deki fabrikada bu yıl 5 bin 500 kişinin çalışmasıyla fabrika kapatılma tehlikesi altında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here