Peugeot Türkiye’de üst düzey ayrılık

Peugeot Türkiye üst yönetimindeki deneyimli isim veda ediyor.

Çok uzun süre Renault bünyesinde görev yapan ve Türkiye’deki görevinden sonra İran’daki Renault’da Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Merih Tüzün, 2013 yılında üstlendiği Peugeot Türkiye Satış Direktörlüğü görevinden ayrılıyor.

55 yaşındaki Tüzün’ün görevinden kendi isteğiyle ayrıldığı öğrenildi.

Merih Tüzün, bu hafta “Bir markanın onlarsız olamayacağına inandığı bayileriyle” veda turuna çıktı.

Kendisiyle görüştüğümüz duayen otomotiv yöneticisi Merih Tüzün, “Bir süre dinleneceğim. Ondan sonra duruma bakacağım” dedi.

Peugeot bayi ağı tarafından da çok sevilen Tüzün, Türkiye’deki tüm bayilerle vedalaşmaya çalışacak.

Merih Tüzün 1961 yılında Yenişehir-Bursa doğumlu olan Tüzün, Galatasaray Lisesi ve ODTÜ İşletme bölümünü bitirdi.
1994 yılında Renault Mais’te satış koordinatörü olarak göreve başlayan Merih Tüzün, özel satışlar filo ve ticari araçlar sorumluluğunun ardından 2002 yılına kadar Renault-Mais çatısı altında Risk Yöneticisi olarak görevini sürdürdü.

Merih Tüzün, 17 Aralık 2002 tarihinden itibaren Dacia Otomobilleri Satış, Satış Sonrası ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini yürütüyordu.

Tüzün, 2006 yılında Renault Mais’te Satış ve Şebeke’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine getirildi. 2011 yılı sonuna kadar bu görevini başarıyla yürüten Tüzün, Renault Grubu İran’a Ticari Operasyon Direktörü olarak getirilmişti.

2012 yılı sonunda Renault çatısı altından ayrılan Tüzün, 2013 yılında Peugeot Türkiye’de Satış Müdürü ve ardıdan Satış Direktörü olarak görev yapıyordu.

Tüzün’ün ayrılığının Mart ayı başında geçerli olacağı tahmin ediliyor.

Merih Tüzün’ün yeni adresi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz