Peugeot 3008 yenilendi

Fransızların ale otomobili sevgisi yenilenerek devam ediyor. Peugeot’nun kompakt MPV-crossover segmentindeki temsilcisi 3008, Fransızların enilenme duygusundan payını aldı.

Eylül ayındaki Paris Fuarı önceinde gösterime çıkan yeni 3008 erkenden tanıtıldı.

Fransız markanın yeni nesil Peugeot i-Cockpit PureTech ve BlueHDi yüksek verimli motorlar, EAT6 tam otomatik şanzıman ve zengin teknik ekipmanlarıyla yeni Peugeot 3008 SUV sınıfında hedef yükseltiyor.

KOMPAKT SUV SATIŞLARI 6 YILDA 2,5 KAT ARTTI

Avrupa otomotiv pazarına bakıldığında C-SUV olarak sınıflandırılan kompakt crossover sınıfı tüm segmentlerle kıyaslandığında son birkaç yıldır ciddi bir büyüme yaşıyor. En büyük ve en çeşitli segment haline gelen ilk 3008’in lanse edildiği 2009 yılından bu yana SUV pazarı 2,5 kat büyüdü. Bugün gelinen noktada tüm segmentler göz önüne alındığında her 10 otomobilden 1’i SUV ailesine mensup.

Yeni Peugeot 3008 foto galeri

Günümüz tüketicisi kullandığı otomobilden tamamen yeni ve benzersiz bir sürüş deneyimi bekliyor. Otomobil heyecan uyandırmalı, duyuları harekete geçirmeli, trafikte geçen her anı daha keyifli kılarken sürücüsüyle sezgisel ve duygusal bir bağ oluşturmalı. Kişiselleştirilebilir, tıpkı ev rahatlığında ve konforunda bir kabin sunmalı.

Ancak her SUV, her zaman beklentileri karşılamıyor. Heyecan uyandıran ve karakteristik bir ön görünüme sahip olan Peugeot 3008 ise SUV segmentinin bütün karakteristik özelliklerini bünyesinde barındıran yapısıyla SUV deneyimini en iyi şekilde yaşatıyor.

Peugeot, modern olduğu kadar şık hatlarıyla da dikkat çeken yeni Peugeot 3008 ile kendini her geçen gün büyüyen C-SUV segmentinde tekrar konumlandırmak ve sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyimle bu pazarda zirveye oynamak istiyor. Standart olarak sunulan Peugeot i-Cockpit® başta olmak üzere zengin ekipman seviyesiyle yeni Peugeot 3008 aynı zamanda markanın sınıf atlama stratejisini de destekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz