Petrol Ofisi YES ile garantili otogaz dönemini başlattı

Dünyanın en büyük ikinci otomotiv LPG pazarı Türkiye, Türkiye’de 83 yıldır faaliyet gösteren akaryakıt devi üzerinden yeni bir sistemle tanışıyor. Petrol Ofisi YES – Yakıt Emniyet Sistemi ile PO/Gaz’da kalite ve tam dolumda yüzde 100 garanti vaat ediyor. 

İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ, TÜV Austria ve Intertek Caleb Brett işbirliği ile hayata geçirilen YES ile olası şikâyetler; bağımsız kuruluşlarca yürütülen süreçle 72 saat içinde net bir şekilde sonuçlandırılıyor.

PO, YES’ten çıkacak raporları itirazsız kabul ederek, müşterilerinin araçlarında yaşanabilecek LPG kaynaklı arızalar karşısında onarım bedelinin tamamını karşılamayı taahhüt ediyor.

Petrol Ofisi istasyonlarında garantili LPG dönemi

Petrol Ofisi YES sistemi tanıtıldı

Petrol Ofisi’nden CEO Selim Şiper, LPG Müdürü Murat Çelik ve CMO Beril Alakoç’un katıldığı YES lansmanında, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, TÜV Austria Ülke Müdürü Yankı Ünal ve Intertek Caleb Brett Genel Müdürü Ömer Mertoğlu da yer aldılar.

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper

Son 1 yıldır Petrol Ofisi’nin LPG otogaz üzerine yoğunlaştığını söyleyen Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Tabii ki önceki dönemimin deneyimini ekip olarak getirdik. Bizim dönemimizin ilk büyük projesi oldu. Akaryakıt istasyonları artık yakıt istasyonuna dönüştü. Benzin, gazyağı ve motorin dolumunun yanı sıra Türkiye’deki 11 bin istasyonda otogaz dolumu da yapılıyor. Bunarın yanına artık elektrik şarj noktaları da eklenmeye baladı. Marketleri de hesaba katarsak, eski nesil akaryakıt istasyonu tanımı değişti.” diyerek, yeni tanımlamayı anlattı.

Büyük akaryakıt şirketlerinin otogaz işine yıllardır uzak durduklarına değinen Şiper, “artık devir değişiyor. Biz garantili sistemle otogaza giriyoruz. Tüketiciler, depom fullendi mi, tam dolum yapıldı mı, lpg’ye hava karıştı mı, her istasyonda aynı kalite ürün var mı ve daha ötesine giden sorunlarını PO istasyonlarında çözecekler. Aldıkları LPG yüzünden araç arızası yayarlarsa 72 saat içinde sorun masaya yatırılacak.

LPG’nin yüzde 79’u araç yakıtı


Akaryakıt şirketlerinin neredeyse hepsinin, aynı zamanda LPG işi de yaptıklarını kaydeden Selim Şiper, “Bugün ülkemizde tüketilen toplam LPG’nin yüzde 79’undan fazlası, otomotiv yakıtı olarak kullanılmaktadır. Türkiye, dünyanın otogaz tüketiminde ikinci, LPG’li araç ve ikmal istasyonu sayıları ile de birinci pazarıdır. Türkiye’de otogazın bu başarısı, uzun yıllara dayanan doğru bir stratejinin eseridir” bilgisini verdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz