Petrol Ofisi istasyonları müşterilerden tam not aldı

Petrol Ofisi istasyonları, müşteri memnuniyeti odaklı ‘Türkiye Müşteri Deneyimi Endeksi’ araştırmasında kullanıcılardan tam not aldı. Türkiye’nin önemli markalarının temsilcilerinin katıldığı Müşteri Deneyimi online etkinliğinde akaryakıt sektörünün en iyi markası seçildi.

Türkiye’de müşteri memnuniyetine yönelik araştırmaların geçmişi eskilere dayanmasına rağmen müşteri deneyimi araştırması Turkcell Global Bilgi tarafından ilk defa gerçekleştirildi.

Müşteri gözünden, müşteri deneyimi olgunluk düzeylerinin ölçümlendiği araştırmada, 15 bin 73 marka değerlendirmeye alındı. Bahçeşehir Üniversitesi’nden Dr. Nihat Tavşan ve Yeditepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Can Erdem danışmanlığında, 12 farklı bölgede, 5 bin 300 kişi ile bilgisayar destekli telefon görüşmeleri yöntemiyle yapılan araştırmayla; kullanıcılar tarafından 15 farklı sektörde Türkiye’nin en çok beğenilen ve güvenilen markaları belirlendi.

Müşteri deneyimi alanında özel bir birim kurduklarını ve 1. Göz adıyla özel bir denetim süreci uyguladıklarını belirten Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç; “Petrol Ofisi istasyonları içerisinde son yedi ayda 200 binin üzerinde müşterimizden geri bildirim aldık. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimleri analiz ediyoruz. İstasyondan, her çalışana kadar tek tek müşteri deneyimini ölçümleyebiliyoruz.”

“Türkiye Müşteri Deneyimi Endeksi ise, şirket başvurusu olmadan bağımsız bir şekilde, her sektörü kapsayan, önemli sayıda müşteri görüşü alan, müşteri deneyiminin alt parametrelerini de inceleyen bir araştırma olduğu için aldığımız bu birincilik bizim için çok değerli” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz