Pembe Top havalandı! Sıra pembe lastikte!

2014 yılından beri, her yıl farklı bir ünlü ismin elinde havalanan pembe top, meme kanserinde erken tanı farkındalığının önemli bir sembolü haline geldi. Bu yıl, pembe top, Anadolu Efes – Real Madrid Euroleague mücadelesinde oyuncu Elçin Sangu ile birlikte sahaya çıktı. Basketbol dünyası meme kanserinde erken teşhisin önemini böyle vurgularken, otomotiv dünyasından da yeni bir farkındalık çalışması geldi.

Kuzey Amerika’daki iki yarışın ilki için Austin’e doğru yol olan Formula 1’in, Meksika Grand Prix’si önümüzdeki hafta koşulacak.

Her iki yarış için serinin en yumuşak üç lastiği seçildi: P Zero Sarı yumuşak, P Zero Kırmızı süper yumuşak ve P Zero Mor ultra yumuşak. Bununla birlikte, ABD Grand Prix’sinin önemli bir özelliği olarak ultra yumuşak lastikler, Susan G.Komen® vakfını desteklemek amacıyla sadece bu hafta sonu için pembe renklere bürünecek.

Tur rekoru gelebilir

Bu yıl pek çok yarışta görüldüğü gibi, ABD için de 2016’dan bir adım daha yumuşak lastikler öneriliyor. Bunun yanı sıra yeni 2017 regülasyonları ve daha geniş lastikler de dikkate alındığında, son pistlerdeki gibi bir tur rekoru kırılma olasılığının oldukça yüksek olduğu düşünülüyor. Circuit of the Americas, benzer düzenlere sahip ünlü pistlerden ödünç alınan unsurlara sahip olması nedeniyle pilotların favorileri arasında yer alıyor. Pistlerin çoğundan farklı olarak, saatin ters yönünde koşuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz