Paris’te neler oluyor

0

Avrupa'nın en önemli otomobil fuarlarından biri olan ve Frankfurt ile dönüşümlü olarak iki yılda bir düzenlenen Paris Otomobil Fuarı kapılarını halktan önce basına açtı. Fuardan ilk göze çarpan konu başlıkları;

 

JAGUAR

 

Jaguar'ın tasarım müdürü Ian Callum'un tasarlaığı Jaguar F-Type, şu an kuşkusuz fuarın en dikkat çeken modelleri arasında yer alıyor. Oldukça parlak siyah ve kırmızı renkte iki adet olmak üzere Jaguar standında yerini alan etkileyici ön tasarıma sahip F-Type'ın kabininde büyük, renkli, kullanımı rahat vites kürekleri bulunuyor.

 

 

LAND ROVER

 

Fuarda bulunanlar Land Rover standına geldiklerinde onları eski ve yeni Range Rover birlikte karşılıyor. Yüksek ihtişamıyla standında boy gösteren ve Land Rover'ın damalı bayrağı olan yeni Range Rover'ın artık daha az karmaşık bir iç yapısına sahip.

 

 

ROLLS ROYCE

 

Güne erken saatlerde başlayan Rolls Royce içinse şu an beklediği ilgiyi göremiyor diyebiliriz.

 

PEUGEOT

 

Peugeot standında bulunan yeni 208 GTi ve 208 Type R5 fuarın ilk saatlerinde oldukça ilgi gören otomobillerinden. Aynı zamanda Peugeot 3008'in kaput kısmını kapatmayarak yeni melez hibrit teknolojisini gözler önüne seriyor. Fuarı gezenlerin Peugeot standındaki RCZ-R'ye olan yorumu ise; bir önceki nesline göre daha güzel bir görünüme sahip olduğu yönünde. Fuarda çekici duran otomobil ise Peugeot Onyx.

 

 

CITROEN

 

Son iki yıldır yapılan altı Dünya Ralli Şampiyonası'nda Fransız yarışçı Sébastien Loeb'e liderliği kazandıran Citroen DS3 WRC bu sefer Loeb'siz meraklılarını bekleyecek olsa da Loeb onu ilk günden yalnız bırakmıyor. Etkileyici ışıklar altında bekleyen Citroen DS5 ise görenlerin gözlerini kamaştırıyor.

 

 

RENAULT

 

Büyük şov boyunca temiz tutulmasına özen gösterilen yeni geniş jantlara sahip Clio ve en az kardeşi kadar parlaklığıyla göz dolduran yeni Zoe, Renault standına olan ilgiyi arttıracağa benziyor.

 

 

VOLKSWAGEN

 

En erken ihtimalle 2013 yılında satışa sunulacak yedinci nesil Volkswagen Golf Bluemotion iç tasarımında eskiye nazaran daha ciddi bir hava var.

 

 

MERCEDES

 

Almanya'daki satış fiyatının 540 bin dolar olduğu bilinen Mercedes'in elektrikli aracı SLS AMG Coupe; görücüye çıktığı anda ilgi çekmeyi başardı.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here