Paris gösterisi tarihe mi karışıyor?

Paris gösterisi tarihe mi karışıyor? 100 yılın üzerinde bir geçmişe sahip, dünya ve Avrupa’nın en önemli otomobil gösterilerinden 2016 Paris Otomobil Fuarı için alarm zilleri  çalıyor. Yoksa fuarcılar kendilerini toparlayarak, yeni hamleler mi yapacak?

Geçmiş yıllara göre sönük geçen dünyanın en önemli otomobil organizasyonlarından biri olan 2016 Paris Motor Show’un ziyaretçi sayısı yüzde 14 düştü.

2016 Paris Otomobil Fuarı gelecekte perdelerini açmayacak mı?
2016 Paris Otomobil Fuarı gelecekte perdelerini açmayacak mı?

Ekim ayının ilk günlerinde başlayan ve 15 gün devam eden 2 yılda bir Frankfurt Otomobil Fuarı’yla dönüşümlü olarak düzenlenen son organizasyonu, 1 milyon 66 bin kişinin gezdiği açıklandı.

2014’te Paris’i 1 milyon 250 bin kişi gezmişti.
Fuar organizatörleri ziyaretçi sayısının azalmasına karşın, markaların müşteri kontaklarını artırdığını açıkladı.

Buna göre, sipariş ve satışa dönüşebilecek müşteri kontağı 2014 yılına göre yüzde 50 artmış durumda.

Paris gösterisi tarihe mi karışıyor?

1898’den bu yana düzenlenen 1-16 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini misafir etti. Paris Motor Show’da yaklaşık 80 yeni modelin dünya ve Avrupa lansmanı gerçekleştirildi.

Ford, Mazda, Aston Martin, Rolls-Royce Volvo, Bentley, Lamborghini ve Paris Motor Show‘a yüksek maliyetler ve farklı tanıtım stratejileri nedeniyle katılmadı. Paris’te standların eski görkemini yitirmesi, her zaman öne çıkan stand hosteslerinin pek görülmemesi de dikkat çekmişti.

‘Otomobili yaşayın’ sloganıyla düzenlenen şova elekrikli, hibrit ve hidrojenle çalışan alternatif yakıtlı modeller damgası vurmuştu. Paris Motor Show’da Türkiye’de üretilen yeni modeller de büyük yankı uyandırdı.

Paris’te ziyaretçi sayısında yaşanan bu keskin düşüş ‘Artık fuarlar tarih mi oluyor. Herkes yeni modelini Cenevre Otomobil Fuarı’na mı saklıyor’ sorularını beraberinde getirdi.

Almanya otonom Tesla’yı uyardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz