OYDER: 320 bin TL’lik otolar 53 bin TL ucuzlayacak

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin‘e göre TÜİK verilerinde 2021 yılında yüzde 99 artış gösterdiği yansıyan otomobil fiyatları yeni ÖTV matrah düzenlemesi ile düşecek.

Türkiye’deki otomobil bayilerinin çatı örgütü olan OYDER’in Başkanı Mersin; uzun zamandır böyle bir düzenlemenin yapılması için hükümet yetkilileri ile temas içinde olduklarını hatırlattı.

Mersin konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Buna göre nihai satış fiyatı 320 bin TL’ye kadar olan otomobilleri ilgilendiren düzenlemenin0 53 bin TL’ye varan indirimlere konu olacağını  dile getirdi:

OYDER Başkanı konuya ilişkin şöyle konuştu:

Turgay-Mersin-Otomobil fiyatları 53 bin TL ucuzlayacak
OYDER Başkanı Turgay Mersin

“Bu düzenleme sayesinde içten yanmalı motora sahip araçların; anahtar teslim fiyatı 320 bin TL’ye kadar olanlarında 40 bin ile 53 bin TL arasında bir ucuzlama olacağı görülüyor.

Bu da son dönemde ulaşılmaz boyutlara ulaşan yeni araç fiyatlarında; bir nebze rahatlama sağlayacak ve piyasayı canlandıracaktır.

Ayrıca hibrit modellerde yapılan ÖTV matrah düzenlemesi de hibrit modellere olan talebi canlandıracak nitelikte; özellikle son dönemde çok duyarlı hale geldiğimiz çevre koruması için de olumlu katkı sağlayacak şekilde gerçekleşmiştir.”

2 YORUMLAR

  1. Merakımı maruz görün , ancak oyder başkanının bahsettiği içten yanmalı motorlar haricinde dıştan yanmalı motorla çalışan araç var mı piyasada ? Yani ben açıklıyorum ama arada biraz teknik kelime olsun amaçlı söylenen bir söz mü? Hangi araçlar dıştan yanmalı? Bilgi verirse de seviniriz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz