Oyak Renault’a yeni görev mi geliyor

0

Oyak renault GT Line serisini üretecek mi?

Renault, yeni döneme Mercedes tarafnıdan da kulanılacak motorlar dahil kaputun altındaki yeniliklerle de giriyor. Öncelikle makyajlı Megane ailesiyle birlikte kullanılmaya başlayacak olan yeni seri de Energy motor serisi görev alacak.

Renault'nun yenilklerinden biri de GT Line Serisi otomobiller olacak.

Fransa ve İspanya fabrikalarında üretilecek Renault modellerinde kullanımı kesinleşen yeni seri olan GT Line serisinin Türkiye'de de üretilip üretilmeyeceği henüz kesinleşmedi.

Normal Renault modellerinden ön görünüm farkı bulunan GT Line ibaresi otomobillerin arkasına metalik harflerle de yazılıyor.

Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, GT Line serisi Renault modellerinin Türkiye'de üretimi konusunda görüşmelerin devam ettiğini ama şimdilik buna 'evet' demenin mümkün olmayacağını söyledi. İleride bu modellerin Türkiye'de üretimini mümkün gördüklerini de belirten Tunalıoğlu, "Türkiye'de üretilecek makyajlı Megane ailesindeki ön görünüm özellikle LED gündüz farları sayesinde çok prestij kazanacak. Makyajlı Megane çok şık oldu" dedi.

Tunalıoğlu, "Yenilenen Megane ailesinin motor seçenekleri 1.6 litre dizel 130 beygirlik yeni bir motor ile çok etkileyici oldu" bilgisini verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here