Otomotivin geleceğine yön verenler İstanbul’a geliyor

Yarının araçlarını tasarlayan mühendisler 1-2 Kasım’da İstanbul’da buluşuyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan International Automotive Engineering Conference (IAEC) ile dünya otomotiv sektörüne yön veren mühendis ve uzmanlar İstanbul’da bir araya gelecek. 400’den fazla uzmanın katılacağı konferansta geleceğin otomotiv trendleri mercek altına alınacak.

  • Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB),
  • Otomotiv Sanayii Derneği  (OSD),
  • Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) organizasyonu

ve SAE International (Society of Automotive Engineers) işbirliği ile gerçekleştirilen ‟Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı – IAEC‘18” için geri sayım başladı. Etkinlik 1-2 Kasım 2018 tarihlerinde Swissôtel The Bosphorus’da gerçekleşecek.

Otomotiv dünyasındaki son trendlerin konuşulacağı etkinlikte, otomotiv sanayinin mühendislik konularında atması gereken adımları, mühendisliğin otomotiv sanayindeki mevcut dinamiklerini ve uluslararası alanda uzmanların görüşlerini teknik bir bakış açısıyla aktarılması hedefleniyor.

Otomotivin bugünü ve yarını konuşulacak

Otomotiv mühendisliğinde geleceğin izleri…

Değişen otomotiv teknolojilerinin konuşulacağı IAEC 2018 ile ‘Otomotivde Elektronik ve Yazılımın Bugünü ve Yarını’ teması çerçevesinde, “Yeni Gelişmeler”, “Yazılım Güvenliği ve Blok Zinciri”, “Akıllı Araçlar için Düzenlemeler ve Testler”, “Akıllı Araçlar için Adaptif Platform”, “Gelişen Yeni Teknolojilerin Otomotiv Ekosistemine Etkisi”, “5G ve Araçlar Arası Haberleşmenin Geleceği”, “Araçlarda Elektroniğin Geleceği”, “Araçlarda Yapay Zekâ”, “Teknoloji ve Etik”, “Otomotivde İç Girişimcilik Stratejileri”, “Gelişen Teknolojiler ve Yenilikçi Girişimlerin Otomotiv Sektörüne Etkileri” konuları değerlendirilecek.

Yeni araç pazarının yüzde 15’i otonom olacak

Değişen otomotiv teknolojileri ile pazarda da ciddi değişiklikler gerçekleşecek. 2030 yılında yeni araç pazarının  yüzde 15’inin otonom olacağı ve otonom araç pazarının 1,5 trilyon dolara çıkacağı tahmin edilmekte. Otonom araç pazarının elektrikli ve akıllı araç teknolojileri, dijitalleşme, yeni mobilite kavramları ile toplamda 3,5 trilyon dolarlık bir büyüklüğe çıkması beklenmekte. Otomotiv’deki karlılığın büyük kısmı da bu yeni teknolojilere kaymakta. Ülkemizin en önemli sektörlerinden birisi ve yıllardır değişmeyen ihracat şampiyonu olan otomotiv sektörü bu teknoloji kırılımında nasıl bir yol izlemeli IAEC’de konuşulacak konular arasında olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz