Otomotivde Topuk Sesleri

0
10

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), otomotiv sektöründe kadın istihdamının yetersizliğine dikkat çekmek amacıyla “Otomotivde Topuk Sesleri” etkinliğini düzenledi.

Etkinlikte, şirketlerin kadın istihdamı sorununu çözmek adına izlediği örnek politikalar ele alındı. Panelin moderatörlüğünü üstlenen TAYSAD Başkan Yardımcısı Perihan İnci, “Otomotivde teknolojinin yarattığı kolaylıkların konuşulduğu bir dönemde pek çok kadın ağır sanayide çalışabilir. Ama öncelikle bizim bu farkındalığa sahip olmamız, bu bakış açısını geliştirmemiz lazım” diye konuştu.

Kadın istihdamını artırmak adına şirketlerin izlediği stratejilerin ele alındığı etkinlikte konuşan Euler Hermes Genel Müdürü Özlem Özüner, “Bu dalga durdurulabilecek bir dalga değil.

Kadınlar çok ciddi bir şekilde yönetime geliyor” derken, Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan “Türkiye’de son yıllarda bir aydınlanma yaşanmaya başladı. Kadın istihdamı sorunu değişiyor” diye konuştu.

Korn Ferry Türkiye Onursal Başkanı Şerif Kaynar ise cinsiyet eşitsizliği sorununun çözümü için kota uygulamasının önemli bir rol oynadığına dikkat çekerken TAYSAD Başkan Yardımcısı Albert Saydam da “Kadının iş hayatındaki varlığı artmalı. Bunun önünde durulamaz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here