Otomobil fuarında neler dikkat çekiyor?

0

 

İşte bugünlük Paris Otomobil Fuarı ziyaret raporu

 

Üzerindeki örtüyü atan yeni McLaren kuşkusuz fuarın en gösterişli otomobillerinden biri. Fotoğrafların ötesinde yeni McLaren'i canlı görenler metalik görünümünün yakından çok daha çekici olduğu konusunda hem fikir. 

Bursa'da üretilen yeni Clio da Renault standını dünden beri canlı kılan önemli unsurlardan. İç tasarımının oldukça şık olduğu gözlenen yeni Clio ve beş kapılı, aile için tasarlanan Clio RS konsepte olan ilginin giderek arttığı gözleniyor.

Genel olarak beğenilen 150 beygirgücünde Audi Q3, BMW X3, Ford Kuga gibi SUV'lara rakip olarak geliştirilen Mazda CX-5 en fazla 80'lerden kalma vites geçiş tipi yüzünden eleştiri alıyor.

Dün olduğu gibi bugün de ilgi toplayan bir diğer otomobil Peugeot'nun 208 GTI modeli. Özellikle iç tasarımındaki kırmızı renklerin canlılığıyla fark yaratan yeni 208 GTI, farklı hatchback yapısıyla eski Peugeot modellerini andırıyor.

Genellikle ilgi gören otomobillerin düşük motorlu, yakıt tasarrufu sağlayan modeller olması dikkati çekerken; rakiplerinden daha düşük fiyata satılacağı duyurulan 1.2 litrelik motora sahip Opel'in Adam'ı da fuardan önce merak beklenen, fuar saatlerinde ise boş kalmayan, rakipleriyle bu anlamda baş etmeyi becerebilen otomobillerden oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here