Otomobil alacaklar için fırsat günleri başladı !

0

Hükümetin 1.6 lt'nin altındaki otomobillerde ÖTV oranını yüzde 40'a çıkaran kararı kesinleşti. Otomobil fiyatlarına yüzde 2.2 oranında yeni artış getirecek bu karar otomobil şirketlerini zora soktu. Ellerinde özellikle 30-50 bin TL aralığındaki araçlardan oluşan stokları ve önceden verilmiş siparişleri bulunduğu tahmin edilen otomotiv sektörü, bunları eritebilmek için zaten uyguladığı kampanyalarını devam ettirme kararını açıklamaya başladı.

Eldeki kampanyaların adı "ÖTV bizden"e çevrildi.

Satışların seyri önümüzdeki aylarda görülecek fakat yaklaşık 1000 TL'lik bir fiyat avantajı da tüketiciler tarafından yok sayılmayacak diye tahmin ediyoruz.

Firmaların zaten öngördükleri kampanyalar yine yapılacak.

Fakat olan daha önce olduğu gibi yine şirket kârlarına ve üst yöneticilerin primlerine olacak.

İŞTE  ÖTV FARKINI EYLÜL AYI SONUNA KADAR ÜSTLENEN FİRMALAR VE KOŞULLARI

VOLKSWAGEN

Eylül ayında açıkladığı ekim sonuna kadar geçerli sabit fiyatlarını, ÖTV artışına rağmen sürdürüyor. Volkswagen Binek Araçlar'ın fiyatları ekim sonuna kadar değişmiyor.

Alfa Romeo 

 

Eylül ayı sonuna kadar % 3’lük ÖTV farkını karşılayan Alfa Romeo Türkiye, Alfa Romeo Finans aracılığıyla Eylül ayında Giulietta veya MiTo satın alacak müşterilerine 1 yıl sonra geri ödemeli kredi kullandırıyor. Kampanya kapsamında müşteriler, tercih edecekleri Alfa Romeo modelinin satış tutarının yarısını şimdi nakit öderken, geri kalanını ise kredilendirerek tam 1 yıl sonra ödeyebilecekler.

Eylül ayı boyunca Alfa Romeo MiTo 46 bin 740 TL’den; Alfa Romeo Giulietta ise 51 bin 320 TL’den başlayan satış fiyatlarıyla yeni bir otomobil satın almayı hedefleyen müşterilerin beğenisine sunuluyor.

 

TOYOTA

Yüzde 40’a yükseltilen ÖTV artışını eylül sonuna kadar fiyatlarına yansıtmama kararı aldı. 

Ay sonuna kadar geçerli kampanyalarında teklif ettiği Yaris 3 bin 450 TL indirimle 29 bin 900 TL, Auris 5 bin 100 TL indirimle 37 bin 900 TL ve  Corolla 4 bin 200 TL indirimle 39 bin 900 TL, Avensis 3 bin 350 TL indirimle 54 bin 900 TL'den başlayan fiyatlar devam ediyor

 

DACIA

Eylül ayında ÖTV farkını yansıtmıyor. Tüm Dacia modellerinde geçerli kampanyanın yanısıra Eylül ayında Duster modeline uygulanan özel kampanya da devam ediyor. Kampanya kapsamında Duster sahibi olmak isteyen müşteriler için 48 bin TL 48 ay yüzde 0,99 sabit faiz ve “Şimdi Al 2013’te Öde” imkanına sahip.

RENAULT

Eylül ayı sonuna kadar ÖTV farkını karşılıyor. Fluence, tüm Megane HB, Megane Sport Tourer, Megane Coupe, Scenic ve Grand Scenic modellerinde yüzde 3 ÖTV farkı yansıtılmıyor. 1600cc’ye kadar olan modellerde ÖTV farkının Renault tarafından karşılanacağı Eylül ayında, tüm Renault modellerinde  “Şimdi Al 2013’te Öde” kampanyası ay sonuna kadar devam ediyor. Ayrıca Renault’da tüm binek ve Yeni Kangoo Multix modellerinde geçerli olan 48 bin TL için 48 aya kadar vadeler için yüzde 0,89 “Sabit Faiz”devam ediyor. 20 bin TL kredi kullanan müşteriler, 20 ay “sıfır” faiz seçeneği de devma ediyor.

 

CITROEN

Binek araçlardaki ÖTV artışından doğan fiyat farkını, ürünlerinin fiyatlarına yansıtmayacağını açıkladı.

 

FORD

Eylül sonuna kadar ÖTV farkını fiyatlarına yansıtmıyor. Binek modellerde yüzde 12’ye, ticari araçlarda ise yüzde 24’e varan indirimle birlikte 0 faizli vade seçenekleri teklif etmeye devma ediyor.

 

SUBARU

Markanın açıklamasında "1600cc altı otomobillerde meydana gelen  ÖTV artışından doğan fiyat farkını, ürünlerinin fiyatlarına yansıtmayacaktır" denildi.

PEUGEOT

Geçen cuma günü açıkladığı kampanya teklifini ay sonuna kadar devam ettiriyor. PEugeot kampanyasında 308 modelinde 3.500 TL7lik, 3008 ve 5008 ile 508 modellerinde 5 bin TL'lik takas indirimi yapılıyor.

FIAT

Eylül ayı sonuna kadar ÖTV farkını karşılıyor. Yeni Fiat Linea ve Fiat Linea Classic modellerinde 'KDV Bizden' diyen Fiat Türkiye, nakit alımlarda farklı indirim yaparak yüzde 15’i aşan avantajlar sunuyor. Eylül ayı sonuna kadar sürecek kampanyada 18 bin TL’ye kadar kredi kullanımlarında 18 aya varan vadeyle yüzde 0 faiz imkanı sunuluyor.

HYUNDAI 

Eylül sonuna kadar mevcut fiyatlarla devam edecek ve vergi artışını kendisi  karşılanacak.

NISSAN

Otomotiv sektörünün son gündem maddesi olan Özel Tüketim Vergisi’ndeki artış Nissan modellerini 3 Ekim tarihine kadar etkilemiyor. Micra, Note, Juke, Qashqai ve Qashqai+2 modellerinde ÖTV artışı ile yaşanan fiyat farkı Nissan tarafından karşılanıyor.

LANCIA

ÖTV artışını Eylül ayı sonuna kadar karşılıyor. 7 bin 500 TL’yi aşan bir indirimle satışa sunulan Lancia Delta modeli için yarısı Eylül 2012 tarihinde peşin ödemeli, kalan yarısı ise 1 yıl sonra geri ödemeli özel kredi kampanyası, 30 Eylül tarihine kadar sürecek.

Kampanya kapsamında Lancia Finans kanalıyla 30 bin TL’ye kadar % 0.89 faizle kredi kullanma ayrıcalığı sunuluyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here