Opel’in yeni küçük SUV’u Mokka’nın fiyatı ve özellikleri…

 

Küçük SUV'daki rekabete Opel Mokka ile katıldı

 

Kompakt SUV segmentindeki rekabet büyüyor. Opel, yeni Mokka modeli ile kompakt SUV segmentine iddialı giriş yaptı. Markanın mini SUV modeline ilk bakışta yuvarlak ve sportif hatlar ile fonksiyonel iç  özellikler öne çıkıyor. 

FİYATLAR NE OLDU?

Mokka, 115 beygir güç üreten 1.6 litrelik FWD ve 140 beygir gücündeki 1.4 litrelik AWD benzinli motor seçenekleriyle Türkiyea pazarında yerini aldı.

1.6 litrelik motor seçeneğine sahip baz modeli 52 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla etiketlenirken, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemiyle gelen 1.4 litrelik versiyon 59 bin TL’ye etiketlendi.

DİZELİ OLACAK MI?

Mokka'nın 130 beygir gücündeki 1.7 litre dizel motor seçeneği ise 2013 yılında satışta olacak. Benzinli motorda otomatik şanzıman seçeneği de 1.4 lt ile birlikte 1 yıl sonra sunulmaya başlanacak.

Mokka'nın Enjoy donanım seviyesinde; ABS, Aktif Devrilme Koruması, Ani Fren Desteği, Çekiş Kontrol Sistemi, Düz Hat Denge Kontrolü, Elektronik Fren Gücü Dağılımı, Elektronik Kalkış Torku Kontrolü, Gelişmiş Elektronik Stabilite Programı, Lastik Basıncı Takip Sistemi, Start&Stop Sistemi, Virajda Fren Kontrolü, Yokuşta İniş Desteği, Yokuşta Kalkış Desteği, 3 noktalı emniyet kemerleri, 4 yönlü koltuk kafalıkları, sürücü ve ön yolcu hava yastığı, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, elektrohidrolik direksiyon, hız sabitleyici, park sensörü, sürücü bilgi ekranı, yol bilgisayarı, 18 inç alaşımlı jantlar, elektrikli-ısıtmalı gövde rengi yan aynalar, gövde rengi kapı kolları, krom ön tampon koruması, spoyler, 60/40 katlanabilir arka koltuklar, Radyo/CD/MP3/WMA çalar gibi donanımlar standart olarak yer alıyor. 

 

GENEL MÜDÜR KEKLİK: YILLIK SATIŞ HEDEFİ 5 BİN 

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Mokka ile kompakt SUV almayı düşünen tüketiciler için alternatif model yarattıklarını söyledi. Keklik, Mokka'nın Opel'in marka algısına olumlu katkıları olacağı söyledi. Keklik, Mokka'dan 2012 yılı sonuna kadar 1.500 adet, 2013'te de 5 bin adetlik satış gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

 

 

 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here