Opel’e Combo üreten Tofaş’a Opel’den üst düzey ziyaret

0

 Opel Combo'ya onay verdiler

Combo üretimini yerinde izleyen Opel Avrupa Başkan Yardımcısı Hoff, Bursa'da dünya standartlarında üretim yapıldığını ve burada üretilen Combo'ların yüzde 95'inin Avrupa'ya satıldığına vurgu yaparak, Türkiye'nin büyümekte olan yeni pazarlara girmek için en önemli basamaklardan biri olduğunu söyledi. 

Opel Avrupa Başkan Yardımcısı Volker Hoff ve Almanya Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier, Bursa'yı ve TOFAŞ'ı ziyaret etti.

Opel Combo'nun üretimini yerinde incelemek üzere Tofaş Üretim Tesisleri'ne giden heyete Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Combo üretimi ve ihracatı ile ilgili bilgi verdi.

Genel Müdür Keklik, Bursa'da Combo üretim anlaşması boyunca toplamda 250 bin adet üretim öngörüldüğünü söyledi.

Opel Avrupa Başkan Yardımcısı Hoff ise Combo'nun Frankfurt Motorshow'da dünya karşısına çıktığında büyük beğeni topladığını belirtti. Hoff, ayrıca, Avrupa pazarının doymuş bir pazar olduğunu ve Avrupa pazarlarında büyümenin yakalanmasının zor olduğunu, bu nedenle Türkiye'de üretim yapmanın çok avantajlı bir operasyon olduğunu ekledi.

TÜRKİYE; BÜYÜMEK İÇİN KİLİT PAZAR

Doyuma ulaşmış Avrupa pazarlarından çok, Ortadoğu ve komşu ülkelerde büyümenin yakalanabileceğini ve bu noktada Türkiye'de üretimin kilit rol oynadığını belirten Hoff, Ortadoğu ülkelerine ulaşmak için Türkiye'nin önemli bir platform olduğunun ve Opel Avrupa olarak Bursa'da Combo üretimi kararının bu alanda atılmış adımlardan biri olduğunun altını çizdi.

Combo'nun yüzde 95'inin Avrupa'ya ihraç edildiğini söyleyen Hoff, böylece Türkiye'deki cari açığın kapatılması yönünde olumlu bir katkı sağladıklarını ve Opel'in safi ithalatçı bir firma olmaktan ziyade ihracatçı olarak da görülmesi gerektiğini vurguladı.

Combo'nun Bursa'da dünya standartlarında üretildiğini söyleyen Hoff, bu sayede Türkiye hafif ticari pazarındaki paylarını da arttırmayı planladıklarını ekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here