Opel’e 135 bg’lik 1.6 lt dizel motor geliyor

 

OPEL'E 135 BG'LİK 1.6 LT DİZEL MOTOR GELİYOR

Alman markanın, 1.3 ve 1.7 ve 2.0 litrelik dizel motorlarına rağmen bu alandaki bir 1.6 lt dizel motor eksiği bu yıl kapanıyor.

Opel'in 135 beygir gücündeki yeni 1.6 litrdelik dizel motoru haziran ayından itibaren Türkiye'ye de gelmeye başlıyor. Tabii yeni dizel motor önce markanın Astra ve Insignia gibi çok satan modeller yerine Zafira gibi pahalı ve az satan MPV modelinde sunulması ise marka açısından talihsizlik. Astra için 1.3 litrelik dizel motorun yeterli olduğunu ama Insignia modelinde bu yeni dizel motorun kendileri açısından çok önemli loduğunu belirten Genel Müdür Keklik, "Yeni dizel motorlu Astra ve Insignia modellerimiz 2014 yılı sonunda çıkacak. Yani o modeller için beklememiz gerekiyor."

 

İLKBAHARDA 1.6 LT BENZİNLİ OTOMATİK CASCADA GELİYOR

Opel'in bu yılki yenilkileri ilkbaharla birlikte devreye giriyor. Bunlardan biri küçük sınıftaki ADAM modeli. İkinci olarksa yeni dizel motorun yanında 1.6 lt 170 bg benzinli ve otomatik motor seçeneği ilk kez Cascada ile lkbaharda satışa çıkacak. 

Bu iki yeni motor seçeneğinin yanında bir üçüncü yeni motor ise Mokka ile satılmaya başlanacak olan 1.4 lt 140 hp turbo otomatik olacak.  

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz