Opel’den yeni 1.4 benzinli motor

Opel, bugüne kadar milyonlarca sattığı Astra modelini bu yıl sonunda yenilemeye hazırlanıyor. YEni Astra, geçtiğimiz günlerde kendini gösterdi ama elle tutular hale gelmesi için eylül ayının ortasındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nı beklemek gerekiyor.

Bu arada yeni Astra’ya ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Alman marka, yeni modelleriyle birlikte yeni motorlar için de atağa geçtiğini duyurdu.

Opel’in yeni nesil küçük motoru 1.4 litrelik doğrudan enjeksiyonlu dört silindirli turbo şarjlı ünite. olarak kendini ortaya çıkardı.

Bütün parçaları ve duvarları ile cidarları tamamen alüminyumdan yapılan yeni ECOTEC motor, 150 ve 125 olmak üzere iki farklı güç seçeneğiyle önce yeni Astra modelinde kendini gösterecek.

Opel’in motor atağının kilit oyuncularından 1.6 litrenin yerini alacak olan 1.4 litrelik dört silindirli motor, düşük hacimden yüksek güç üreten, yüksek sürüş performans sağlayan, oldukça sessiz çalışan karakteri, düşük yakıt tüketimi ve düşük CO2 emisyon değerleri ile çevreci yeni nesil benzinli motor ailesini temsil ediyor.

Astra’nın motor portföyünde öne çıkan 1.4 litrelik 150 beygir güç 245 Nm maksimum tork (2,000 – 3,500 dev/dak) üreten 6 ileri manuel şanzımanlı ECOTEC motor, 100 km’de ortalama 4.9 litre yakıt tüketiyor.

Yeni Opel Astra Foto Galeri

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here