Opel’den Nişantaşı açılımı

Opel'den 'Adam' gibi Nişantaşı açılımı

Tanıtımını Nişantaşı'nda yapan otomobil modelleri arasına Opel de Adam ile katıldı.

 

Alman Opel'in yeni küçük otomobili Adam'ın satışına üç verisyon ve 39 bin liradan başlayan fiyatlarla Nişantaşı'ndan başlandı.

Ünlü şef Batuhan Piatti'nin yemek gösterisi, tanıtıma renk kattı. Opel, "vur patlasın, çal oynasın" ile Adam'ı Türkiye yollarına çıkardı.

“Bir Otomobil Birçok Kişilik” sloganıyla tanıtılan Opel’in yeni otomobili ADAM’a hoşgeldin partisi Nişantaşı Atiye Sokak'ta hareketli saatleri erken başlattı.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik’in konuşmasıyla başlayan parti, Batuhan Piatti’nin ADAM’ın konseptine uygun yemek şovlarıyla devam etti. 

Partiye katılan Cezmi Baskın, Ergin Ataman, Ender Arslan, Cenk Akyol, Gizem Özdilli, Mehmet Aslan gibi tanınmış simalar ADAM’a hoşgeldin dedi. 

 Cezmi Baskın, Sinan Ulusoy ve Batuhan Piatti

 

ADAM'A ÜÇ SEÇENEK: JAM, GLAM, SLAM

Türkiye'ye ithaline başlanan yeni Adam, tek motor seçeneği ile yola çıktı. Adam+ modelinde 70 beygirlik 1.2 litrelik benzinli motordan başka seçenek bulunmuyor. Fakat aracın asıl gücünü oluşturan görünümünü dahi değiştiren seçenekler üç ana dalda toplanıyor. Jam – Glam – Slam olmak üzere üç farklı model seçeneğiyle satışa çıkan ADAM, tüm modellerde beş ileri manuel  şanzıman standartıyla 39 bin TL'den başlayan fiyatlarla sunuyor.

Yeni Adam için Türkiye satış hedefi 300 adetlerde olarak açıklanmıştı. Fakat Genel Müdür Keklik, tüketici ilgisine baktıklarında yıl içinde satış rakamının yükseleceğinin işaretini verdi.

Keklik, Opel'in yeni yılda daha atak bir tanıtım politikası izleyeceğini, GS ile yapılan sponsorluk anlaşmasının, renkli tanıtımlarla devma edeceğini dile getirdi.

 

KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİRLİK MODASI

Opel'in yeni küçük Nişantaşı otomobil Adam'ın en belirgin yanı, arzu edilen otomobilin yaratılabilmesi. Bu nedenle Opel'in ilk parti için derlettiği modellerin dışında seçenek istelenleri 2 ay ortalama sıra bekliyor.

Otomobillerde son dönem modası olarak öne çıkan kişiselleştirilebilme modasında Adam, çok geniş seçenekler sunabiliyor. İki renk kayan tavanlı, 3.7 metrelik uzunluk ve 1.7 metrelik genişliğe sahip ADAM’da sıkışık trafikte kendi kendine aracın durdurup, çalıştıran start & stop sistemi opsiyonel olarak sunuluyor.

ADAM’ın 3 model seçeneği 3 farklı karakter yaratıyor. Moda meraklılarına JAM, rafine zevkleri olanlara GLAM, sportif kişilere ise SLAM hitap ettiği belirtiliyor.

Kişiselleştirilmiş bu 3 farklı trim tüketiciye 3 tavan rengi, farklı iç mekan renkleri, dekorlar ve çeşitli LED aydınlatma seçenekleri ile sunuyor.

ADAM’ın, A Segmentteki farklılığı; retro tabanlı tasarımı ve modern görünümü ile trendi belirlemesi ve ilk kez ön farlar ve arka stop lambalarında enerji tasarruflu LED teknolojisinin kullanılması.

 

ADAM'IN DONANIMLARINDA NELER VAR?

ADAM, Opel’in, geleneksel sistemlere göre daha fazla uyumluluk ve esneklik sağlayan yeni bilgi-eğlence sistemlerine sahip ilk otomobili. Yeni bilgi-eğlence sistemi, GPS navigasyon gibi internet tabanlı uygulamaları içeren akıllı telefon içeriğine ulaşmayı sağlıyor. İçeriği topluyor ve ve 7” lik yüksek çözünürlüklü renkli dokunmatik ekranda gösteriyor.

Ayrıca, MP3 çalarlar, ipodlar ve tabletler gibi yeni medya kaynaklarına ADAM’ın bluetooth ve USB bağlantıları sayesinde ulaşılabiliyor. USB ve Bluetooth bağlantıları olmayan müzik aygıtları için de bir güç çıkışı bulunuyor. Video ya da slideshow izlemek isteyen ADAM kullanıcıları da otomobil sabitken bunu gerçekleştirebiliyor.

Bununla birlikte Yeni nesil Gelişmiş Park Pilotu (APA II), ADAM ile sunuluyor. Sürücüler, bir düğme ile sistemi aktif hale getiriyor. Sistem otomatik olarak uygun park alanına doğru direksiyonu kırıyor. Böylece sürücünün tek yapması gereken freni, debriyajı ve vitesi kontrol etmek oluyor. Otomobillerinin verdiği direktiflere uyarak en uygun paralel park boşluğuna park ediyor. Ultrasonik sensörler kullanan Kör Nokta Uyarı Sistemi (SBSA) de bu segmentte ilk olma özelliğini taşıyor.

2311 mm’lik aks mesafesi ile şasi, aktif güvenlik ve konfor sağlamak üzere tasarlandı, 15”den 18”e kadar tekerlekler ve 17” – 18” jantlar spor şasi ile birlikte standart olarak geliyor. Elektrikli Direksiyona (EPS) entegre CITY modu ile düğmeye bir dokunuşla düşük hızda güç asistanı devreye giriyor. Bu sistemde “Yokuşta Kalkış Desteği” gibi fonksiyonu da içeriyor.

Ön, yan, perde hava yastıkları ve ön koltuklarda Çift Gergili Emniyet Kemeri ile ilave diz ve ayak koruması sağlanıyor. Ayrıca, iki ISOFIX bağlantısı ile güvenle bağlanabilen çocuk koltukları da diğer güvenlik özelliklerinden.

 

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Pazarlama Direktörü Sibel Yener, Dış İlişkiler Direktörü Sinan Ulusoy, Batuhan Piatti işbirliği pastayla da kendini gösterdi

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz