Opel’de model taarruzu başlıyor

Önümüzdeki 4 yılda  23 yeni model ve 13 yeni motoru pazara sunmaya hazırlanan Opel, Türkiye’de orta ve uzun vadede payını % 10’a çıkaracak.  Halen otomobil ve hafif ticari toplam pazarında yaklaşık % 6,5 paya sahip marka 2013’te 49.8 binlik olan satışlarını 2013 sonunda 55 binlere yükseltecek.  Yeni motor ve modellerin gelmesiyle hedef 2018 sonrasında 80 binlere çıkmak olarak belirlendi. Mevcut modellerini yenileyecek marka sürpriz segmentlere de girecek.

 

Dizellerden umutlu

Makyajlanan Opel İnsignia’nın Frankfurt’taki test sürüşlerinde konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik Avrupa yönetimiyle biraraya gelerek bir yol haritası çizdiklerini belirtti. Hedefin pazarın % 10’u olarak belirlendiğini anlatan Keklik 2014 sonrasında birçok modelde devreye girecek 1.6 dizel motorun da bunda etkin olacağını söyledi. Önümüzdeki günlerde  SUV  Mokka’nın 1.4 lt otomatik,  yeni Zafira’nın 1.6 lt 140 Bg dizel motorla geleceğini kaydeden Keklik 1.6 lt  170 bg’lik benzinli makyajlı İnsignia’nın bu hafta showroomlara ineceğini açıkladı. Hedefe ulaşmada  hafif ticarilerin  de önem taşıdığını vurgulayan Keklik başta yenilenecek Vivaro olmak üzere iç pazarda bu sınıfta da atağa geçmeyi hedeflediklerini açıkladı.

 

 

Fiyatlar tam  artmadı

İlk 9 ayda Opel satışlarının % 18 civarında arttığına değinen Keklik yine % 18 develüasyona rağmen  kendilerinin % 9 civarında zam yaptığını belirtti.  Kurların durumuna bağlı olarak zamların sürebileceğini kaydeden Keklik 2014te seçimlerle birlikte toplam pazarda % 10’luk daralma beklediklerini dile getirdi. Keklik, “Ancak biz yeni model  ve motorlarımızla 2014’te yine bu yılki seviyede satışlara ulaşmayı ve pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Yılda 6 bin satış

Opel, 1998’de Vectra’nın yerini alan D sınıfı İnsignia’nın makyajlısından yılda 6 bin adet satış planlıyor. 1.6 lt 170 Bg’lik  otomatik şanzımanlı SIDI motora sahip  İnsignia, 73 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. 2 lt 195 Bg’lik dizel otomatik Country Tourer da pazara 140,5 bin TL’den girdi. Avrupa’da bugüne dek 600 bin adetin üzerinde satılan İnsignia’nın makyajlısında  2700 adet yeni parça kullanıldı. Aracın ön, arka ve iç tasarımında önemli değişiklikler yapıldı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz