Opel, yeni küçük SUV’si yıl sonunda yollara çıkıyor

0

Opel, SUV-B segmentine yeni Mokka ile giriyor

Opel'in adını Prestijli Arabic kahve çekirdeklerinden aan yeni B segmenti SUV modeli Mokka, 3 motor seçeneği ile yıl sonunda pazarda olacak. Mokka'nın dünya prömiyeri 6 Mart'ta Cenevre Motor Show'da yapılacak. 

1.4 140 hp, 1.6 115 hp ve 1.7 CDTI Dizel motorlar ile 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman tercih edilebilir. Türkiye satış fiyatı, pazara gireceği dönemde netlik kazanacak olan Mokka önden çekişli veya 4 çeker versiyonlarıyla sunulacak. Ayrıca tüm motor çeşitlerinde standart olarak bulunan Start/Stop özelliği ile yakıt tasarrufunda iddialı bir SUV olacak.

HAFİF TİCARİLERE RAKİP OLACAK

Sub-kompakt SUV-B segmentindeki rakiplerinden farklı olarak Mokka, 4.28 m'lik boyuyla 5 yetişkin için konforlu bir yaşam alanı sunuyor. 1372 lt'lik yükleme kapasitesi ve 19'un üzerinde saklama alanı ile sportif hayatı lifestyle konforuyla biraraya getiriyor

Opel'in "heykelsi sanat ve Alman hassasiyetini buluşturma" şeklinde özetlenen tasarım dilini yansıtan Mokka için Özcan Keklik; geleneksel, geniş SUV'nin gücünü alıp modern kompakt tasarımla biraraya getirdiklerini söylüyor. Opel'in, ayırt edici, "bıçak izi" ve kaslı gövdesi ile dikkat çeken Mokka'da 18" jantlar Enjoy ve Cosmo donanımları ile standart olarak sunuluyor. Mokka'nın 3 motor seçeneğinin tamamında, yakıt tasarrufu sağlayan start/stop teknolojisi standart. 1.4 140 hp'lik Turbo benzinli ve 1.6 115 hp'lik benzinli motorlara ilave olarak bir de 1.7 lt CDTI Turbo Dizel seçeneği bulunuyor. 1.4 Turbo ve 1.7 CDTI, 6 ileri otomatik ya da manuel şanzıman seçenekleri ile alınabiliyor.

TEKNOLOJİK DONANIMI YÜKSEK

Önden çekişli ya da 4 çeker olarak tercih edilebilen Mokka'da Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC), Çekiş Gücü Kontrolü (TC), Tepe Çıkış Asistanı (HAS) ve Tepe İniş Kontrolü (HDC) gibi bir dizi sürüş asistanı mevcut.

Sürüşe duyarlı ön far (AFL+), Opel Eye Ön Kamera, Şerit uyarısı (LDW), Çarpışma ikaz Sensörü (FCA) ve Trafik Levhası Tanıma (TSR) gibi, daha önce hiçbir sub-kompakt SUV tarafından sunulmamış asistanlar ile birlikte sunuluyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here