Opel Mokka’nın ikizi Chevrolet Trax Türkiye için geri sayıma başladı

Cenevre’de gerçekleştirilen otomobil fuarında görücüye çıkan Corvette Stingray Convertible aynı teknoloji, tasarım ve performansı coupe otomobil üzerinden bir araya getiriyor. Corvette Stingray Convertible modelde Coupe’den farklı olarak tek yapısal değişiklik, katlanan tavan ve konumu değişen emniyet kemeri yuvaları ile sınırlı.

Chevrolet Corvette Stingray 450 beygir gücü (335 kW) ve 610 Nm torku ile bugüne kadar tasarlanan en güçlü standart model olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda 0-100 km’ye dört saniyede çıkabiliyor. Corvette Stingray’in bir diğer özelliği ise yakıt ekonomisi bakımından mevcut modelin çok ötesine geçerek bugüne kadarki en yakıt tasarruflu Corvette olması.

Chevrolet Spark elektrikli model geçtiğimiz yıl Los Angeles’teki küresel tanıtımının ardından Chevrolet’nin tamamen yeni pille çalışan mini otomobili bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez Avrupalı seyircinin karşısına çıktı. Otomobil 2014 yılı itibariyle Avrupa pazarında satışta olacak. GM’nin bugüne kadar ürettiği en ileri elektrik motor ve batarya sistemi ile çalışan otomobil olan Spark EV, bir spor otomobilden beklenecek biçimde 542 Nm anlık tork ve 130 beygirgüç (100kW) üretecek.

Chevrolet standında yer alan araçlardan biri olan Captiva kompakt SUV; LED stop lambaları, açılı krom egzoz çıkışları ve yeni tampon modeliyle, aracın arka ve ön bölümlerinde ince düşünülmüş değişikliler getiriyor. Ön görünüşünde yeni bir tampon, yeni bir ızgara ve yeniden tasarlanmış farlar göze çarpıyor. Yeni 18 inç alaşımlı jantlar Captiva’nın yoldaki varlığını güçlendiriyor.

Amerikalı Chevrolet ayrıca, Avrupa SUV ürün yelpazesine çok yakında Trax’in de dahil olacağını duyurdu. Yeni küçük SUV Trax’in bu ilkbahar Chevrolet bayiliklerinde boy göstermesi bekleniyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz