Opel, Insingnia’ya 4 x4 versiyon yaptı

 

Orta sınıfta ohpel'i başarıyla temsil eden Insignia, makyaj ve yeni motor seçeneklerinden sonra yeni bir karoser seçeneğine daha kavuştu. Dün ilk fotoğrafları gösterilen yeni Country Tourer, siyah çamurlukları ile station wagon karoserin üzerine bir SUV karakteri sunmak istiyor.

Sports Tourer versiyonun biraz daha yükseltilmesiyle elde edilen yeni versiyon, Country Tourer Akıllı dört çeker sistemi, bu turbo dizel motoru gibi özelliklerle izinden ayrılıyor. 

Opel'in açıklamasında Sports Tourer, aile ve iş amaçlı şeklinde konumlandırılerken, Insignia Country Tourer crossover, karakteriyle atletik bir model olarak gösteriliyor.

Tanımlayıcı özellikleri arasında çıkıntılı ön ve yan gövde kaplamasıyla birleşen ön ve arka koruyucu alt gövde çıtaları dikkat çekiyor. Ayrıca arkada çift egzos çıkışı bulunuyor.

195 hp'lik 2.0 lt dizel bi-turbo motor görev yapıyor

Markanın yeni akıllı dört çeker sistemi,195 beygirgüç üreten, 2.0 BiTurbo Dizel motorda 400 Nm. torka sahip ve altı ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş. 

 

Elektronik olarak kumanda edilen 4×4 güç aktarım sisteminde, Haldex ilkelerine göre çalışan kaliteli bir debriyaj ve hem asfalt hem de asfaltsız yollarda güçlü çekiş için elektronik bir sınırlı kaymalı diferansiyel bulunuyor. Mevcut yol koşullarına sürekli olarak adapte olduğunu ve bir tekerleğin kaymaya başlamasından önce dahi, ön ve arka akslar arasındaki, hatta arka tekerlekler arasındaki tork dağıtımını hissettirdiği iddiasında.

Country Tourer sahip olduğu büyük lastikleriyle zorlu ve bozuk arazi koşullarında yerden yüksekliğinin getirdiği avantajları birleştiriyor. Böylece, ister karlı yollarda ister zor yol koşullarında Insignia Country Tourer iyi bir yol arkadaşı olacağına işaret ediyor. 

Opel, Yeni Insignia Country Tourer ile orta  segmentteki SUV boşluğunu doldurmayı amaçlıyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz