Opel, Adam için 190 milyon euro yatırım yaptı

0

 

 

Opel'in Adam'ı Johan Sebastian Bach’ın doğum yeri olan Eisenach'da üretilecek

Opel, klasik müziğin en önemli isimlerinden J.S.Bach'ın doğduğu şehre 190 milyon euroluk yatırım yapıyor. 1600 çalışanın bulunduğu bu fabrikada halen Corsa modelinin üretimi yapılıyor.

Opel, ADAM’ın üretimi için bu fabrikayı ultra modern bir üretim tesisi haline getirdi ve 190 milyon euroluk yatırım yaptı. Fabrikanın kalbinde bulunan 22 bin metrekarelik gövde ve şasi birleşimlerinin yapıldığı alana ADAM için yeni kaynak tesisi yerleştirildi. Boyama alanı da ADAM için modern robot teknolojisiyle yeniden düzenlendi.

Eisenach fabrikasının imkanları sayesinde tüketiciler çok geniş bir trim seçeneğiyle otomobillerini kişiselleştirme şansına sahip olacaklar. Geniş yelpazede dış renk seçeneği üç farklı tavan rengi ile kombinlenebiliyor. Ayrıca çeşitli iç mekan rengi, dekorlar ve "yıldızlı bir gökyüzü" yaratan led aydınlatma seçenekleri ile geliyor.

Ayrıca ADAM, üst segment otomobillerde sunulan premium teknolojileri tamamen yeni bilgi-eğlence sistemleri ile sunuyor ve akıllı telefonlarla ve internet tabanlı uygulamalarla entegrasyon sağlıyor.

ADAM’ın dünya prömiyeri 29 Eylül – 14 Ekim arasında Paris Motorshow’da yapılacak. ADAM’lar 2013 ilk çeyrekte showroomlarda yerini almaya başlayacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here