Opel 23 yeni modelle ‘devler ligine’ girecek

Opel, yeni model atağı için düğmeye bastı. 4 milyar euroluk yatırımla 4 yılda 23 yeni model ve 13 yeni motor seçeneğini pazara sunmaya hazırlanan marka, Türkiye'yle ilgili hedeflerini büyüttü. Otomobil ve hafif ticari araç pazarında yüzde 6.5'lik pazar payına sahip olan Opel Türkiye, yeni model dopingiyle bu rakamı yüzde 10'a çıkarmayı planlıyor. Hedef 2018 yılında 80 bin araçlık satışa ulaşmak. Opel Türkiye böylece binek otomobilde markalar sıralamasında ilk üçün, toplam pazarda da ilk beşin değişmez oyuncularından biri olacak. Bir başka deyişle devler ligine girecek. 

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Avrupa yönetimiyle bir araya gelerek yeni bir yol haritası çıkardıklarını belirterek, "Yılın ilk 9 ayında Opel'in satışları toplam pazardan daha yüksek arttı. Yüzde 18 oranında büyüme kaydettik. Orta vadede hedefimiz pazardan yüzde 10 pay almak. 2014 sonrasında birçok modelde devreye girecek 1.6 dizel motor hedeflerimize ulaşmamızda büyük rol oynayacak" dedi. Yeni model hamlesine bu hafta itibarıyla başlayacaklarının altını çizen Keklik, ilk etapta makyajlanan Insignia'yı tüketicilerin beğenisine sunacaklarını kaydetti. Özcan Keklik, "1.6 lt 170 beygir güç üreten otomatik şanzımanlı SIDI motora sahip Insignia'yı 73 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuyoruz" dedi. 

Önümüzdeki günlerde SUV Mokka'nın 1.4 lt otomatik, yeni Zafira'nın 140 beygir gücünde 1.6 lt dizel motorla geleceğini kaydeden Keklik, hedeflere ulaşmada hafif ticari modellerinin de önem taşıdığını vurguladı. Keklik, başta yenilenecek Vivaro olmak üzere iç pazarda bu sınıfta atağa geçmeyi istediklerini ekledi. 

 

Binek otoda ilk üçte

Opel Türkiye yılık ilk 9 ayında 37 bin 589 adetlik biinek oto satışına ulaştı. Marka, Renault ve Volkswagen'in ardından üçüncü sırada bulunuyor. Opel Türkiye 2012'de 49 bin olan satışlarını bu yıl 55 bin adede yükseltmeyi hedefliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz