Okan Üniversitesi’nden otomotiv paneli

‘Akıllı Ulaşım ve Otomotiv Teknolojileri Çalıştayı’ yapılıyor

Türkiye’nin ilk sürücüsüz aracı ‘Okanom’u geliştiren Okan Üniversitesi, akıllı ulaşım teknolojilerini tüm yönleriyle masaya yatırıyor. 15 Mayıs’ta Okan Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek ‘Akıllı Ulaşım ve Otomotiv Teknolojileri Çalıştayı’na, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da katılacak.

Çevresini üç boyutlu tanıyabilen araçlar geliyor.

Otomotiv alanında kendi kendine giden araç Okanom’u geliştiren Okan Üniversitesi, şimdi de bu aracın çevreyi tanıma konusundaki gücünü artıracak çalışmalara imza atıyor. Bu çalışmalar kapsamındaki işbirlikleri ve varılan noktayı ilerletmek için de 15 Mayıs tarihinde yeni bir çalıştay topluyor.

FORD, TOFAŞ, SIEMENS UYGULAMALARI ELE ALINACAK

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek Akıllı Ulaşım ve Otomotiv Teknolojileri Çalıştayı’nda, Avrupa’daki akıllı ulaşım sistemleri ile ilgili çalışmalar, stratejiler, uygulama planları masaya yatırılacak. “Avrupa Akıllı Ulaşım Teknolojileri Ağı, ERTICO” temsilcisi ve Almanya’nın önemli araştırma merkezlerinden Fraunhofer Enstitüsü bu konuda yürütülmekte olan araştırma planları hakkında bilgiler verecek olan çalıştayda, Ford, TOFAŞ ve Siemens de bu alanda yapmakta oldukları uygulama çalışmalarını paylaşacaklar. 

ÜNİVERSİTENİN MEVLANA SALONUNDA YAPILACAK

15 Mayıs Salı günü Okan Üniversitesi Mevlana Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan çalıştaya, Ertico’dan Paul Kompfner, Frauenhofer İnstitute’den Frederik Diederichs, Ford Otosan’dan Bernhard Heiming, Siemens’ten Barış Saraç, TOFAŞ’tan Ali Şengür, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Okan Üniversitesi Rektörü Şule Kut ve Ulaşım Teknolojileri ve Akıllı Otomotiv Sistemleri Araştırma Merkezi Başkanı  Prof. Dr. Nejat Tuncay katılacak.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here