Off-road yeteneğine sahip Seat Ateca

0

Off-road yeteneğine sahip Seat Ateca

İlk SUV’unu bu yıl tanıtan Volkswagen Grubu çatısı altındaki İspanyol otomobil üreticisi Seat, Ateca’nın ardından şimdi de aracın off-road yeteneğine sahip versiyonunu görücüye çıkarıyor.

[yuzo_related]

Tasarımında Ateca’dan ayrılan detaylara sahip olan yeni aracın ismi ise Ateca X-Perience. 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan yeni off-road’çu SUV, Leon X-Perience modeliyle benzerlik gösteriyor.

seat-ateca-x-perience-paris-auto-show-16

Ateca’nın yeni versiyonu, standart Ateca’dan daha şık duruyor diyebiliriz. Bunda yeni tamponların, yağ karteli koruyucusunun, sis farları korumasının, siyah detaylı jantlarının, yükseltilmiş yan eteklerinin, çizilmeye karşı korumalı boyanın, yerden yüksek heybetli duruşunun ve 18 inçlik jantlarının oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Seat Ateca X-Perience’ın dış tasarımında ayrıca krom tavan rayları, yeni spoylerları ve çamurlukları ilk bakışta göze çarpıyor. Aracın dış renginde mat yeşil rengi ve turuncunun yaratmış olduğu kontrastlık dikkat çekiyor.

seat-ateca-x-perience-paris-auto-show-14

Ateca X-Perience’ın off-road teması kabininde de devam ediyor. Kabinde kahverengi ve yeşil tonlarının hakimiyeti göze çarparken, spor süet koltuklar ve turuncu detaylar da kabin içindeki kombinasyona yardımcı oluyor. Tabiki, X-Perience ismini sembolize eden XP yazısı hem içte hem de dışta kendine yer buluyor.

Off-road yeteneğine sahip Seat Ateca hangi motorla yola çıkacak?

Seat Ateca X-Perience modelinde 2.0 litrelik turbo dizel motor görev alıyor. 190 beygirlik bu motor yedi ileri çift kavramalı şanzıman ile kombine ediliyor.

seat-ateca-x-perience-paris-auto-show-10

Seat Ateca X-Perience’ta Haldex dört çeker sistem sürücünün girdiği tüm asfaltsız yollarda onun yanında oluyor. Henüz fiyatı belli olmayan off-road yeteneğine sahip Seat Ateca’nın 2017 yılının sonlarına doğru yollara çıkması bekleniyor.

2016 Paris Otomobil Fuarı’ndaki Seat standında Ateca’nın off-road özellikliğine sahip yeni versiyonu Ateca X-Perience’ın yanında yeni nesil Ibiza da ilk kez boy gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here