ODD Gladyatörleri 6 Ocak’ta belli olacak

 

 

Otomotiv sektörünün çatı kuruluşlarından Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) markaların Satış ve İletişim başarılarını 4. kez ödüllendirecek. 4. ODD Gladyatörleri Yarışmasının, bu yıl da heyecanlı ve güçlü bir rekabete sahne olması bekleniyor.

ODD Gladyatörleri 2013’de ödül sayısı artırıldı ve bu kez toplam 17 dalda ödüller sahiplerini bulacak. Ödüllerin seçiminde ilk aşama olan halk oylaması web sitesi üzerinden 1 Ekim tarihinde başladı. Kategorilere başvurular ve halk oylaması 31 Aralık 2013 tarihine kadar devam edecek.

6 Ocak Pazartesi gecesi gerçekleşecek olan finalde ise jüri, her kategoride en iyi 5 aday arasından ödül kazanan markaları canlı olarak belirleyecek.

 

ÖDÜL VERİLECEK DALLAR ARTIRILDI

Satış Ödülleri kategorisinde, “En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası”, “En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli”, “En Çok Satılan Otomobil Modeli”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası”, “En Çok Satılan Otomobil Markası” ve “En Çok Satılan Marka (Otomobil+Hafif Ticari Araç)” belirlenecek.

İletişim Ödülleri kategorisinde ise “Yılın TV Uygulaması”, “Yılın Gazete Uygulaması”, “Yılın Radyo Uygulaması”, “Yılın Dergi Uygulaması”, “Yılın Dijital Uygulaması”, “Yılın Outdoor Uygulaması”, Yılın Basın Lansmanı”, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi”, “Yılın PR/Etkinlik Uygulaması” ve  “Yılın Entegre İletişim Kampanyası” seçilecek.

 

JÜRİDE DEĞERLİ İSİMLER

ODD Gladyatörleri 2013’de değerlendirme yapacak saygın isimlerden oluşan jüri de belli oldu. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü başkanlığındaki jüri şu isimlerden oluşuyor;

Prof. Dr. Suat Gezgin (İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı), Prof. Dr. İbrahim Kırcova (Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Melda Cinman (Şimşek) (Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi), Doç. Dr. Steven Seggie (Özyeğin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,  Pazarlama Bölümü Öğretim Üyesi), Dr. Cüneyt Evirgen (Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü), İsmail Hakkı Polat (Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Üyesi), Şafak Şahin (Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi), Emine Pura (Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Başkanı), Zehra Öney (Mobil Pazarlama Derneği (MMA) Türkiye Başkanı), Egemen Atış (Brisa Bridgestone Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü), Selen Kocabaş (Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı), Emre Ilgaz (Castrol Binek Araç ve Motorsiklet Yağları Kategori Müdürü), Dilek Telkeş (Google Türkiye Otomotiv Sektör Lideri)

 

GLADYATÖRLERİN SPONSORLARI

Türk otomotiv sektörünün aktörlerini bir araya getiren ODD Satış & İletişim Ödülleri, 2013 Gladyatörlerinin bu yılki destekçileri arasında Bridgestone, Lassa, Castrol, Mapfre Genel Sigorta, Turkcell, BASF-The Chemical company, Gefco ve Koç Finans bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz